امروز : شنبه ۰۸ مهر ۱۴۰۲

|

دمای هوای شهر

h 9 1 300x203 - هفته نهم مسابقات اسبدوانی تابستانه گنبدکاووس با قهرمانی 7 اسب خاتمه یافت/کمال دالیجه عطا بهترین چابکسوار شدترکمن نیوز: یاشار نیازی: اولین روز مسابقات اسبدوانی تابستانه گنبدکاووس با رقابت 58 راس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  هفته نهم کورس تابستانه گنبدکاووس (01 تیرماه)، ۶۴ راس اسب ثبت نام کردند که از این تعداد ۶ رأس اسب به دلایل فنی حذف شدند و 58 رأس اسب از ۲ نژاد «ترکمن و تروبرد» در هفت کورس شامل ۲ دور هزار متری، ۲ دور هزار و ۲۰۰ متری و سه دور هزار و ۶۰۰ متری با یکدیگر به رقابت پرداختند.

h 9 2 300x189 - هفته نهم مسابقات اسبدوانی تابستانه گنبدکاووس با قهرمانی 7 اسب خاتمه یافت/کمال دالیجه عطا بهترین چابکسوار شد

نتایج هفته نهم مسابقات اسبدوانی تابستانه 1402 گنبدکاووس

رقابت دور اول میان اسب‌های نژاد ٢ساله ترکمن، مبتدی و نبرده در مسافت 1000 متر برگزار شد و کمال دالی جه عطا با اسب معرکه گز زودتر از خط پایان گذشت و نورمحمد بهادر  با اسب آتا کهری و حسام عطایی با اسب آتاخان سعید به ترتیب جایگاه دوم و سوم را کسب کردند.

در دور دوم مسابقات اسب‌های نژاد ۳+ساله ترکمن، هندیکاپ کلاس ۶ به مسافت 1200 متر با هم رقابت کردند که رامین آق آتابای با اسب توران بای سنگسار سکوی اول را کسب کرد و رضا ایمری با اسب اورهان بیک در جایگاه دوم قرار گرفت و کیوان قلرعطا با اسب اسکای صحرا سوم شد.

اسب‌های نژاد دوخون ۳+ساله تروبرد، هندیکاپ کلاس ۵ در دور سوم با مسافت 1200 متر باهم رقابت داشتند که الله بردی طوئی با اسب آلیش،نادر صالح پور با اسب آریل ای تی سی و آرمین آق آتابای با اسب جم بابا به ترتیب مقام‌های اول تا سوم را کسب کردند.

h 9 3 300x183 - هفته نهم مسابقات اسبدوانی تابستانه گنبدکاووس با قهرمانی 7 اسب خاتمه یافت/کمال دالیجه عطا بهترین چابکسوار شد

در دور چهارم اسب‌های ٢ساله تروبرد، مبتدی و نبرده به مسافت 1000 متر با یکدیگر رقابت کردند که کمال دالی جه عطا با اسب فوکوس لیدی پیشتر از رقبایش از خط پایان عبور کرد، آرمین آق آتابای با اسب ریو مجیک مقام دوم را از آن خود ساخت و پیمان قلرعطا با اسب میست نایت به جایگاه سومی اکتفا کرد.

در دور پنجم نیز رقابت با اسب‌های نژاد ۳+ساله تروبرد، هندیکاپ کلاس ۴ به مسافت 1600 متر برگزار شد که کمال دالی جه عطا با اسب کریشنا اول شد، امین محمدی با اسب نیو سامر و الله بردی طوئی با اسب اکسل فوکوس به ترتیب عناوین دوم و سوم را به دست آوردند.

اسب‌های نژاد ۳+ساله تروبرد، هندیکاپ کلاس ١) در دور ششم با مسافت 1600 متر باهم رقابت داشتند که الله بردی طوئی با اسب فوکوس زر،رضا ایمری با اسب اونیکس و عبدالحلیم قبادی با اسب زستا به ترتیب مقام‌های اول تا سوم را کسب کردند.

در دور هفتم اسب‌های نژاد ۳+ساله ترکمن، هندیکاپ کلاس ۴ به مسافت 1600 متر با یکدیگر رقابت کردند که رضا ایمری با اسب آریا قلی زاده پیشتر از رقبایش از خط پایان عبور کرد، کیوان قلرعطا با اسب آلپای رمضانی مقام دوم را از آن خود ساخت و آرمین آق آتابای با اسب سردار سلیم به جایگاه سومی اکتفا کرد.

کمال دالیجه عطا 2 1024x640 - هفته نهم مسابقات اسبدوانی تابستانه گنبدکاووس با قهرمانی 7 اسب خاتمه یافت/کمال دالیجه عطا بهترین چابکسوار شد

چابکسوار برتر:

کمال دالیجه عطا با کسب 3 قهرمانی بهترین چابکسوار هفته نهم مسابقات اسبدوانی تابستانه 1402 گنبدکاووس معرفی شد؛

 

لیست اسب‌هایی که به دلایل فنی از دور رقابت‌ها حذف شدند:

دور اول؛
دور دوم؛ (12) بیداد کلابی- (1) شاه جهان باغ سبز
دور سوم؛ (7) ساحلی
دور چهارم؛ (4) شارلاتان- (8) گاد آف بیوتی- (1) آس دل
دور پنجم؛
دور ششم؛
دور هفتم؛

در پایان رقابت های امروز مبلغ ۹ میلیارد و ۶ میلیون ریال ریال جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های 7 گانه تعلق گرفت.

h 9 4 300x135 - هفته نهم مسابقات اسبدوانی تابستانه گنبدکاووس با قهرمانی 7 اسب خاتمه یافت/کمال دالیجه عطا بهترین چابکسوار شد

فردا جمعه (دوم تیرماه 1402) هفته پنجم مسابقات اسبدوانی کورس تابستانه بندرترکمن در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار می شود.

لازم به ذکر است: مسابقات اسبدوانی در شهرستان ۴۱۱ هزار نفری گنبدکاووس، سال‌هاست در فصل‌های پاییز، زمستان و بهار باحضور جمع زیادی از علاقه‌مندان به این رشته ورزشی برگزار می‌شود.

مسابقات اسبدوانی تاریخی دیرین و عجین با فرهنگ مردم ترکمنصحرا دارد و مجموعه بزرگ سوارکاری گنبدکاووس به عنوان پایتخت اسبدوانی ایران معرفی شده است.

این رخداد ورزشی بیش از یک دهه است علاوه بر گنبدکاووس در دو شهرستان استان گلستان (آق قلا و بندرترکمن) نیز با حضور جمع کثیری از تماشاگران برگزار می‌شود.

 

فیلم هر کورس:

برای مشاهده فیلم هر دور از مسابقات اسبدوانی از لینک زیر در کانال تلگرامی هیئت سوارکاری گنبدکاووس استفاده کنید

https://t.me/gonbadsavarkari

روابط عمومی هیئت سوارکاری گنبدکاووس

 

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز
احسان تولز