امروز : شنبه ۰۲ تیر ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

با شرکت ۶۱ راس اسب کورس قهرماني بندرترکمن برگزار شد؛

هفته قهرمانی و پاياني رقابت​های اسبدوانی تابستانه بندرترکمن

اخبار سوارکاریتورکمن نیوز  هفته سیزدهم و قهرمانی رقابت‌های کورس اسبدوانی تابستانه بندرترکمن با شرکت ۶۱ راس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

Ghahremani Bandar TN 1 300x200 - هفته قهرمانی و پاياني رقابت​های اسبدوانی تابستانه بندرترکمن

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار تورکمن،  در هفته سیزدهم و قهرمانی این رقابت‌ها عصر جمعه ۶۱ راس اسب از نژادهای ترکمن و دوخون در هفت دور هزار و هزار و ۵۵۰ متری با یکدیگر به رقابت پرداختند که در پایان ۷۹ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های هفت گانه اهدا شد.

در دور اول اسب‌های ترکمن سه و چهار ساله و صفر تا چهار امتیازی به مسافت هزار متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که رامین قهرمانی با اسب دلدل رضوی زودتر از خط پایان گذشت و مسعود ارمشی با اسب شادیان شعبان و یعقوب انفاس با اسب ماهان طلا به ترتیب دوم و سوم شدند.

رقابت دور دوم میان اسب‌های دوخون دو ساله با امتیاز مبتدی و نبرده به مسافت هزار متر بود که آرمین آق آتابای با اسب آی هان (۲) عنوان اول را به دست آورد و ابوطالب چاریزاده با اسب وروجک گمیشان و جواد آچاک با اسب گزل شاه به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را کسب کردند.

در دور سوم اسب‌های دوخون دو ساله و هشت تا ۱۲ امتیازی به مسافت هزار متر با یکدیگر رقابت کردند که نورمحمد بهادر با اسب دمبرمز موفق به کسب مقام اول شد و رامین قهرمانی با اسب لندی و علیرضا قرنجیک با اسب ایل طاها به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را به دست آوردند.

رقابت در دور چهارم میان اسب‌های دوخون سه و چهار ساله و صفر تا چهار امتیازی به مسافت هزار و ۵۵۰ متر شکل گرفت که آرمین آق آتابای با اسب سهند ۱۱۰ زودتر از خط پایان عبور کرد و مهدی صداقت با اسب داکسی و نورمحمد بهادر با اسب شروین به ترتیب دوم و سوم شدند.

Ghahremani Bandar TN 2 300x200 - هفته قهرمانی و پاياني رقابت​های اسبدوانی تابستانه بندرترکمن

در دور پنجم اسب‌های دوخون سه و چهار ساله و ۲۴ تا ۳۴ امتیازی به مسافت هزار و ۵۵۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که نورمحمد بهادر با اسب خان یلمه نخستین نفر از خط پایان عبور کرد و جواد آچاک با اسب طاها هورس و آق اویلی بشگرد با اسب آرشا نفرات دوم و سوم از خط پایان گذشتند.

در دور ششم اسب‌های دوخون سه و چهار ساله و ۱۶ تا ۲۲ امتیازی به مسافت هزار و ۵۵۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که نورمحمد بهادر با اسب چه گوارا موفق به کسب مقام اول شد و ابوطالب چاریزاده با اسب آتلانتیک و آرمین آق آتابای با اسب دازقوش به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را کسب کردند.

در دور هفتم و پایانی اسب‌های دوخون سه ساله و هشت تا ۱۴ امتیازی به مسافت هزار و ۵۵۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که یاسر جرجانی با اسب فرسام (۲) نخستین نفر از خط پایان عبور کرد و ابراهیم قره داشلی با اسب تابنده و جواد آچاک با اسب شمیلا به ترتیب دوم و سوم شدند.

در پایان هفته سیزدهم و قهرمانی رقابت‌های کورس اسبدوانی تابستانه بندرترکمن، نورمحمد بهادر با کسب سه مقام نخست و یک مقام سوم بهترین چابکسوار هفته لقب گرفت، آرمین آق آتابای موفق به کسب دو مقام نخست و یک مقام سوم شد، رامین قهرمانی یک مقام نخست و یک مقام دوم کسب کرد و یاسر جرجانی یک مقام نخست به دست آورد.

در پایان کورس اسبدوانی فصل تابستانه بندرترکمن یک دستگاه خودرو پراید به رحیم بردی مهرانی به عنوان مربی برتر فصل و یک دستگاه موتور سیکلت به آرمین آق آتابای به عنوان چابکسوار برتر فصل اهدا شد.

​لازم به ذکر است؛ مسابقات کورس اسبدوانی در استان گلستان هر ساله در شهرستان‌های گنبدکاووس، آق قلا و بندرترکمن برگزار می‌شود و علاقمندان بسیار زیادی را به مجموعه‌های سوارکاری این سه شهرستان می‌کشاند.

 

گردآوری: گروه خبر ترکمن نیوز

https://telegram.me/TurkmensNews

منبع: مهر

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز