امروز : یکشنبه ۰۳ بهمن ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۷۵,۴۲۰

ریال

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    104873

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    9:05 | ۲۱ آذر ۱۴۰۰

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

43 300x151 - برگزاری نمایشگاه مجازی در سالروز اعلام بی‌طرفی ترکمنستانترکمن نیوز:  وزارت امور خارجه ترکمنستان با همکاری اتاق بازرگانی و صنایع این کشور به مناسبت روز بی طرفی این کشور و همچنین اعلام سال ۲۰۲۱ “ترکمنستان” به نام “سرزمین مادی صلح و اعتماد” یک نمایشگاه مجازی بین المللی برگزار کرد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  در این مراسم روسا و نمایندگان تعدادی از وزارتخانه ها، سازمان های حمل و نقل و ارتباطات، روسای دانشگاه های کشور، روسا و نمایندگان اتاق بازرگانی و صنایع ترکمنستان، روسای و نمایندگان رسانه ها حضور داشتند.

در این نمایشگاه میهمانان خارجی از جمله، سفرای فوق العاده و تام الاختیار، کنسول های ترکمنستان در خارج از کشور، سیاستمداران و همچنین نمایندگان رسانه های خارجی معتبر در این کشور نیز  حضور داشتند.

 در این مراسم رئیس اتاق بازرگانی و صنایع ترکمنستان، معاونان وزیر دارایی و اقتصاد، فرهنگ، صنعت و ساخت و ساز، صنعت نساجی، ورزش و سیاست جوانان، معاون شرکت دولتی “ترکمن نبیت” معاون رئیس جمهور در امور حمل و نقل و ارتباطات و نماینده انجمن دولتی «ترکمن آتالری» سخنرانی کردند.

نمایندگان امارات متحده عربی به ویژه یکی از اعضای دپارتمان اقتصادی دوبی، نیز از طریق ارتباط تصویری از شعبه ملی ترکمنستان «EXPO 2020» صحبت کردند.

سخنرانان به اقدامات مهم و ابتکارات صلح طلبانه رئیس جمهور ترکمنستان با هدف تقویت امنیت جهانی و همکاری برابر اشاره کردند که شایسته حمایت جامعه جهانی است.

در این سخنان نقش بی طرفی ترکمنستان در تضمین صلح، امنیت و توسعه پایدار مورد توجه قرار گرفت.

تاکید شد این نمایشگاه مجازی فرصتی برای نمایش دستاوردهای ترکمنستان در تمامی عرصه های زندگی، تقویت روابط تجاری، فرهنگی و بشردوستانه با کشورهای دور و نزدیک را فراهم می‌کند.

سخنرانان توجه شرکت کنندگان را به فعالیت های دولت در زمینه دیپلماسی انرژی جلب کرده و خاطرنشان شد که رئیس جمهور ترکمنستان به موضوعاتی مانند  ایجاد بستر جدید برای امنیت انرژی توجه زیادی دارد.

تاکید شد که مفاهیم استقلال و بی طرفی با مفاهیمی مانند صلح و اعتماد ارتباط تنگاتنگی دارد.

نمایشگاه بین المللی مجازی به صورت سه بعدی بر روی سایت رسمی وزارت امور خارجه ترکمنستان قرار گرفته است.

 

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

Most popular crypto channel
بالا
ترکمن نیوز