امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    77258

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    21:37 | ۲۸ خرداد ۱۳۹۹

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

photo ۲۰۲۰ ۰۶ ۱۷ ۲۰ ۴۰ ۲۱ 300x300 - برگزاری نشست هم‌اندیشی روز جهانی مقابله با بیابان‌زائی در گلستانترکمن نیوز: نشست هم اندیشی روز جهانی مقابله با بیابان زائی و خشکسالی با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار و مدیران کل هواشناسی، محیط زیست، منابع طبیعی و آبخیزداری، مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی، اساتید دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی و دیگر دستگاههای اجرایی در گرگان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  نوربخش داداشی مدیر کل هواشناسی استان گفت: بحث تغییر اقلیم در دهه های نه چندان دور مطرح ولی خیلی زود اثرات خود را نمایان نموده و با این تغییر اقلیم پدیده های حدی همراه با تکرار زیادی در دنیا رخ داده و از طرفی فعالیت های انسانی باعث تغییر در غلظت گازهای موجود در اتمسفر و جذب و پراکندگی خورشیدی و افزایش گازهای گلخانه ای و دمای کره زمین شده است.

داداشی با اشاره به اقلیم متفاوت استان اظهار داشت: در 30 سال اخیر تغییرات اقلیمی همچون افزایش دما، کاهش بارش ها، افزایش تبخیر، بی نظمی در بارش ها وضعیت حادتری پیدا کرده که تاثیرات منفی شدیدی را ایجاد کرده است.

نوربخش داداشی با تصریح اینکه اجرای مدیریت ریسک با خشکسالی و سیل در گلستان بایستی جدی گرفته شود، ادامه داد: برنامه هایی چون استفاده از ظرفیت انرژی نو و سازگار با اقلیم منطقه، تدوین سیاست های کشاورزی و سازگاری با اقلیم منطقه، توسعه همکاری های بین المللی در حوزه مقابله با خشکسالی و گرد و غبار، تکمیل ایستگاه سنجش هواشناسی گرد و غبار و آتش سوزی ، افزایش راه اندازی ایستگاه های هشدار در استان باید در راس امور دستگاه های اجرایی قرار گیرد.

مدیر کل هواشناسی گلستان در پایان با بیان اینکه تمامی شئونات زندگی بشر تحت تاثیر آب و هوا می باشد، بنابر این با هم فکر کنیم و با هم کار کنیم به سخنان خود پایان داد.

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز