امروز : جمعه ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۰۶,۴۸۰

ریال

|

دمای هوای شهر

تولد مختومقلی تورکمن۱ 1 1 300x209 - برگزاری مراسم گرامیداشت شاعر شهیر ترکمن با حضور کمتر از 200 نفرترکمن نیوز: مسئول بنیاد مخدومقلی فراغی از برگزاری مراسم گرامیداشت شاعر ترکمن با حضور کمتر از ۲۰۰ نفر خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  عبدالرحیم نیازی ساعی گفت: امسال برای دومین سال پیاپی بدلیل شیوع کرونا، مراسم گرامیداشت مخدومقلی فراغی در آق توقای با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به صورت محدود و صرفا با حضور کمتر از ۲۰۰ نفر برگزار می‌شود.

ساعی با تاکید بر اینکه مراسم به صورت محدود و در فضای باز برگزار می‌شود اظهار داشت: امسال بدلیل اوضاع کرونایی و ضرورت رعایت پروتکل‌های بهداشتی، هریک از موسسسات فرهنگی، انجمن‌های ادبی و جمیعت‌ها و کانون‌های فرهنگی می‌توانند حداکثر ۲۰ نفر دعوت نمایند.
وی ادامه داد: پیشنهاد شده است هریک از موسسات و جمعیت‌های فرهنگی و هنری، شاعران و نویسندگان مدنظر خود را انتخاب نمایند تا آنان برنامه خود را اعم از شعر، مقاله و موسیقی و کار هنری خود را در مراسم ارائه نمایند.
نیازی ساعی خاطرنشان کرد: مراسم در آق توقای ساعت ۱۵ عصر پنج شنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ با خوشامد گویی فرماندار شهرستان مراوه‌تپه، امان گلدی ضمیر رسماً آغاز می‌گردد و در صورت حضور شخص استاندار در این‌ مراسم، ادامه برنامه با سخنرانی ایشان پیگیری می‌گردد و سپس برنامه‌های هنری و ارائه مقالات و شعر خواهد بود.
مسئول بنیاد مخدومقلی یادآور شد: تجلیل از خادمان فرهنگی و اهدای جوایز از بخش‌های این مراسم خواهد بود.
نیازی ساعی تاکید کرد: بعلت شرایط تهدید کننده کرونایی و اهمیت سلامت شهروندان، بعد از مراسم عصر پنج شنبه در آق توقای محوطه تخلیه و برپایی چادر هنری برای انجمن‌ها و کانون فرهنگی و هنری مقدور نخواهد بود.

در شرایط کرونایی که امکان اجتماعات مردمی مقدور نیست و مراسم امسال گرامیداشت مخدومقلی فراغی آق توقای به صورت محدود برگزار می‌شود ، بهره‌گیری از ظرفیت فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی برای پوششنده مراسم موجب خواهد شد تا بدون حضور در مراسم بسیاری از شهروندان به صورت مجازی این مراسم را دنبال نمایند.

منبع: ترکمن سسی
عاشور بردی اتک پور

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

هیتر رستورانی گوشی طرح هیتر گلخانه Most popular crypto channel
بالا
ترکمن نیوز