امروز : پنجشنبه ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

گلستان همایش مختومقلی فراغی 2 300x248 - برگزاری مراسم بزرگداشت مختومقلی فراغی به تعمیق وحدت اقوام کمک می کند+عکسمراسم و بزرگداشت-ترکمن نیوز-  استاندار گلستان گفت: برگزاری مراسم بزرگداشت مختومقلی فراغی به تعمیق وحدت و وفاق اقوام و مذاهب کمک می کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن های ایران،  سیدمناف هاشمی عصر پنجشنبه درمراسم نکوداشت دویست و هشتاد و پنجمین سالروز تولد مختومقلی فراغی شاعر و عارف بزرگ ترکمن در محل مزار وی در آق تقای در شرق استان گلستان افزود: در استان گلستان اقوام و مذاهب مختلف با وحدت درکنار هم زندگی می کند که نتیجه این وحدت و همدلی، اقتدار جمهوری اسلامی است.
وی به محرومیت های گلستان نیز اشاره کرد و گفت: این استان با وجود ویژگی های مثبت خود اما به دلیل کم توجهی در سال های گذشته در حوزه های گردشگری، صنعت، معدن و کشاورزی از توسعه عقب مانده است.
هاشمی تصریح کرد: دولت تدبیر و امید توجه ویژه ای به جبران عقب ماندگی های گلستان داشته و دارد تا توسعه متوازن دراین استان برقرار شود.
استاندار گلستان ادامه داد: البته دولت برای توسعه متوازن نیاز به مشارکت مردم و سرمایه گذران دارد زیرا اعتبارات هفت تا 10 هزار میلیارد ریال کفاف توسعه این استان را نمی دهد.
هاشمی افزود: در هفت ماه گذشته سرمایه گذاری های خوبی توسط مردم استان بویژه شرق آن به مبلغ 10 هزار میلیارد ریال صورت گرفته است.
وی گفت: در شرایط سخت امروز کشور، دولت بدون تردید به مشارکت مردم اقوام و مذاهب نیاز دارد و این مشارکت به وحدت و اقتدار ملی کمک می کند.
هاشمی به خروج آمریکا از برجام نیز اشاره کرد و گفت: این خروج باعث افتخار جمهوری اسلامی است و ما باید با حمایت جدی از کالای ایرانی و تولیدات داخلی به اقتدار ملی جمهوری اسلامی کمک کنیم.

گلستان همایش مختومقلی فراغی 4 300x185 - برگزاری مراسم بزرگداشت مختومقلی فراغی به تعمیق وحدت اقوام کمک می کند+عکس گلستان همایش مختومقلی فراغی 1 300x185 - برگزاری مراسم بزرگداشت مختومقلی فراغی به تعمیق وحدت اقوام کمک می کند+عکس

خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران

گردآوری: گروه خبری ترکمن نیوز

لینک عضویت در کانال تلگرامی

https://t.me/ITNAnews

 

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز