امروز : یکشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۷۲,۸۵۰

ریال

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    89489

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    16:51 | ۱۲ بهمن ۱۳۹۹

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

13991111000690 Test PhotoN 300x151 - برگزاری مراسم افتتاحیه سال بین المللی صلح و اعتماد در عشق آبادترکمن نیوز: مراسم افتتاحیه سال جهانی«صلح و اعتماد» با حضور «رشید مرداف» وزیر خارجه ترکمنستان در عشق آباد به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  در این مراسم، نمایندگان مجلس، سفیران و مقامات نمایندگی‌های دیپلماتیک و دفاتر نمایندگی سازمان‌های بین المللی در این کشور، نمایندگان رسانه ملی و همچنین روزنامه نگاران خارجی معتبر در ترکمنستان، روسا و نمایندگان سازمان ملل و بخش‌های ساختاری آن، سازمان همکاری اقتصادی، کشورهای مشترک المنافع، سازمان پیمان منع آزمایشات هسته‌ای و سایر ساختارهای بین المللی و منطقه‌ای و همچنین نمایندگان رسانه‌های خارجی حضور داشتند.

در این مراسم «کریستین ویگاند»، مسئول و هماهنگ کننده دائمی سازمان ملل در ترکمنستان و نماینده یونیسف در این کشور، به اهمیت سال جهانی صلح و اعتماد که به ابتکار رئیس جمهور ترکمنستان به نام حفظ صلح، ثبات و تفاهم متقابل بین مردم آغاز شده اشاره کرد و گفت: این کلید توسعه پایدار است.

در ادامه مردوف تأکید کرد که قطعنامه اعلام شده در هفتاد و سومین جلسه سازمان ملل سال جاری تحت عنوان «سال بین المللی صلح و اطمینان» نام گذاشته شد که منعکس کننده سیاست بی طرفی ترکمنستان است که خواستار تقویت فرهنگ صلح و اعتماد در روابط بین الملل است.

وی گفت: با طرح این ایده، رئیس دولت ترکمنستان تأکید کرد که این یک ماهیت خاص است و از جامعه جهانی می‌خواهد که سند تصویب شده را با محتوای عملی پر کند.

وزیر خارجه ترکمن بر اهمیت استفاده از مکانیزم‌های دیپلماسی، گفت‌وگوی سیاسی مبتنی بر درک متقابل و همکاری در ارتقا روابط دوستانه بین کشورها و مردم تأکید کرد.

« ناتالیا گرمان» نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در آسیای مرکزی و رئیس مرکز منطقه‌ای دیپلماسی این سازمان در آسیای مرکزی، در سخنرانی خود، بر اهمیت سال جهانی صلح و اعتماد که به معنای وحدت بیشتر در صلح و رفاه کل جامعه جهانی است، اشاره کرد.

شرکت کنندگان در این کنفرانس بر اهمیت سال بین المللی صلح و اعتماد ، اثربخشی اقدامات صلح آمیز رئیس جمهور ترکمنستان در ارتقا برنامه پیشرفت به سمت اهداف توسعه پایدار تأکید کردند و از نقش «عشق آباد» در توسعه صلح آمیز و روابط سازنده بین کشورهای شرکت کننده در مورد امکان برگزاری رویدادهای مشترک در چارچوب سال بین المللی صلح و اعتماد بحث و گفت‌وگو کردند.

در پایان این مراسم ، نقشه راه سال بین المللی صلح و اعتماد به تصویب رسید.

 

گردآوری:گروه بین الملل ترکمن نیوز
https://turkmensnews.com
منبع:farsnews

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز