علمی-ترکمن نیوز-  دومین کنفرانس بین المللی پانتاری (سیستم های آبی وعلوم آب) با حضور محققانی از ۱۰ کشور در دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان مرکز استان گلستان درحال برگزاری است.

konfrance 30a 300x166 - برگزاری دومین کنفرانس بین المللی پانتاری (علوم آب)در گرگان

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمنهای ایران،  به نقل ایرنا،دبیر این کنفرانس بین المللی گفت که توجه به نوآوری دانش سیستم های آبی و کاربرد آن در کشورهای در حال توسعه شعار این کنفرانس دو روزه است.
دکتر امیر سعدالدین افزود: معرفی طرحهای کلان ملی کشور، تاکید بر همکاری با سایر کشورها در زمینه علوم آب، تدوین تجربیات و دانش بین محققین، تبادل فرهنگی از جمله اهداف برگزاری این کنفرانس می باشد.
به گفته وی؛ بحث زیرساخت همکاری های مشترک بین دانشگاه ها به خصوص ایجاد شبکه سازمان یافته توسط انجمن جهانی علوم هیدرولیک از دیگر اهداف بوده که با حضور این محققین پیگیری خواهد شد.
عضو هیأت علمی دانشکده مرتع و آبخیزداری دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان افزود: در این کنفرانس ۱۶ متخصص در زمینه علوم آب از ۱۰ کشور از سه قاره آسیا، اروپا و آفریقا حضور دارند که طی مدت دو روز به ارائه مقالات خود می پردازند.
وی اضافه کرد: همچنین شرکت کنندگان در روز اول آذر ماه به بازدید میدانی از حوضه های آبخیز و منابع طبیعی و گردشگری گلستان خواهند پرداخت.
دکتر سعدالدین یادآور شد: این کنفرانس در چهار بخش سیستم های آبی دریای خزر، رودخانه های مشترک ایران و سایر کشورها و رودخانه های داخلی، مدیریت جامع آب و ارائه گزارش از وضعیت منابع آبی سایر کشورها برنامه ریزی شده است.
دومین کنفرانس بین المللی پانتاری از روز دوشنبه در گرگان آغاز شد و امروز سه شنبه نیز ادامه دارد.

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۹:۴۳

۳۰ آبان ۱۳۹۶

کد خبر :

6591

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک