آموزشی آنلاین با موضوع بی‌طرفی ترکمنستان - برگزاری دوره‌ آموزشی آنلاین با موضوع «بی‌طرفی ترکمنستان»ترکمن نیوز:  انستیتو روابط بین الملل وزارت امور خارجه ترکمنستان، دوره سه روزه آنلاین برای دیپلمات‌های جوان کشورهای خارجی با موضوع «بی طرفی ترکمنستان؛ صلح، ثبات و توسعه پایدار» برگزار کرد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  بیش از ۳۰ دیپلمات از ۱۳ کشور جهان به ویژه افغانستان، ازبکستان، روسیه، ترکیه، بلاروس، اتریش، ایالات متحده آمریکا، مجارستان، جمهوری آفریقای جنوبی، مالزی، پاکستان، ارمنستان و چین در این دوره‌ها شرکت کردند.

این دوره به مناسبت بیست و پنجمین سالگرد اعلام بی طرفی دائمی ترکمنستان برگزار شد که هدف آن افزایش آگاهی شرکت کنندگان از وضعیت کشور و نقش آن در اجرای سیاست خارجی است.

«قربان گلدیف» رئیس انستیتوی روابط بین الملل وزارت امور خارجه ترکمنستان در سخنرانی افتتاحیه به تعهد ترکمنستان برای گسترش گفت‌وگوی سیاسی و دیپلماتیک با کشورهای جهان در چارچوب سیاست بی طرفانه مثبت اشاره کرد.

وی ابراز امیدواری کرد این دوره‌ها به دیپلمات‌های کشورهای مختلف جهان امکان می‌دهد تا در مورد بی‌طرفی دائمی ترکمنستان اطلاعات بیشتری کسب کنند و با استفاده از این کشور تحت رهبری «قربانقلی بردی محمداف» رئیس جمهور ترکمنستان، گام های مهمی را برای دستیابی به صلح، ثبات و توسعه پایدار در جهان و منطقه برداشته شود.

برای این دوره دیپلمات‌های برجسته، متخصصان وزارت امور خارجه ترکمنستان و کادر آموزشی دانشگاه‌های تخصصی این کشور برای سخنرانی در قالب آنلاین دعوت شده‌اند که به طور جامع دیپلمات‌های تازه کار را در مورد موضوعات مربوطه آموزش می‌دهند و در مورد ویژگی‌های بی طرفی ترکمنستان صحبت کردند.

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۹:۴۹

۰۴ آبان ۱۳۹۹

کد خبر :

84820

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک