گردشگری-ترکمن نیوز-  رئیس میراث فرهنگی, صنایع دستی و گردشگری شهرستان گنبدکاووس از برگزاری جشن نوروزگاه امسال در محوطه برج قابوس خبر داد.

jashn 9b 300x233 - برگزاری جشن نوروزگاه در محوطه برج قابوس

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن نیوز،  امیر علی گل چشمه در جلسه ستاد هماهنگی خدمات سفر شهرستان گنبدکاووس اظهار داشت: در نوروز سال گذشته, مسافران زیادی از اماکن مختلف شهرستان گنبدکاووس بازدید کرده و بیش از ۶۷ هزارو ۵۱۷ نفر در این شهر اسکان یافتند.

وی افزود: در نوروز سال گذشته, ۲۴ هزارو ۶۵۱ نفر از برج قابوس, ۵۵۹ نفر از موزه فرش, ۴ هزارو ۳۶ نفر از شهر تاریخی جرجان,۴۱ هزار و ۲۰۰ نفر از بقعه دانشمند و ۶۴ هزار و ۲۰۰ نفر از امامزاده یحیی ابن زید( ع) بازدید کردند.

رئیس اداره میراث فرهنگی, صنایع دستی و گردشگری شهرستان گنبدکاووس افزود: نمازخانه برج قابوس در ضلع شرقی این برج با امکانات مناسب ساخته شده و سرویس‌های بهداشتی تا پایان هفته آینده سپتینگ خواهند شد, تا بتوانیم شرایط خوبی را برای مسافران ایجاد کنیم.

گل چشمه تصریح کرد: قرار است جشن نوروزگاه در محوطه برج قابوس برگزار شود و سفره هفت‌سین با کمک شهرداری در میدان امام علی (ع) برپا می‌شود, ضمن اینکه اتوبوس های گردشگری مانند سال‌های گذشته به مسافران خدمات خواهند داد.

رئیس اداره میراث فرهنگی, صنایع دستی و گردشگری شهرستان گنبدکاووس تاکید کرد: با همکاری راه و شهرسازی, پس از ۳۸ سال تابلوهایی برای معرفی شهرستان گنبدکاووس نصب خواهد شد که, ۶ تابلو از محدوده نوکنده از سمت غرب, کیلومتر ۱۳۵ و از سمت شرق از جنگل گلستان تا مرکزیت گنبدکاووس واقع در میدان امام علی(ع) نصب خواهد شد.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان گنبدکاووس هم در این جلسه اظهار داشت: وجود متکدیان در سطح شهر در ایام نوروز برای تردد مسافران خوشایند نیست و ما در تلاش هستیم تا این متکدیان را ساماندهی کنیم.

محمدرضا فشایی افزود: ۱۲ متکدی را ساماندهی کردیم, اما نیاز است در کنار بهزیستی, اعضاء کمیته‌های دیگر نیز حضور و همکاری داشته باشند و حداقل در مشکلات و نیازهای مالی ما را کمک و یاری کنند.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان گنبدکاووس تصریح کرد: چند شب گذشته, متکدی از روستای قره‌چشمه مینودشت, تصادف کرده و به کما رفته و یک فرزند ۴ ساله وی به بهزیستی واگذار شده است./تسنیم

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۹:۲۲

۰۸ بهمن ۱۳۹۶

کد خبر :

10622

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک