امروز : جمعه ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۱۶,۱۳۰

ریال

|

دمای هوای شهر

فرماندار ویژه شهرستان گنبد کاووس:

برنامه یک و ۴ ساله در شهرستان گنبد کاووس اجرامیشود

300x300 - برنامه یک و 4 ساله در شهرستان گنبد کاووس اجرامیشوداخبار اقتصادی -ترکمن نیوز- فرماندار ویژه شهرستان گنبدکاووس گفت: امسال همه دستگاه‌های اجرایی گنبدکاووس موظف شدند برای افزایش اشتغال در سطح شهرستان برنامه یک و ۴ ساله تدوین کنند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران عبدالقدیر کریمی ظهر امروز در نخستین جلسه کارگروه اشتغال شهرستان گنبدکاووس اظهار داشت: هفته‌ای یک‌بار با بانک‌های مجری پرداخت تسهیلات در حوزه اشتغال و هر ۲ هفته یک‌بار جلسه‌ای در خصوص مشکلات پرونده‌های معرفی شده به بانک در فرمانداری تشکیل، تا مشکل این حوزه هرچه زودتر مرتفع شود.

وی افزود: از همه مدیران دستگاه‌های اجرایی به ویژه دستگاه‌های اجرایی اصلی در حوزه اشتغال, انتظار دارم در حوزه اشتغال و کار, رویکرد و اقدام جهادی و مضاعف داشته باشند و من به عنوان نماینده عالی دولت و نماینده مردم, به جد پیگیر این موضوع خواهم بود.

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان گنبدکاووس تصریح کرد: در پروسه ارائه طرح و تشکیل پرونده و معرفی به بانک, نباید تنها سرمایه‌گذار پیگیر باشد, بلکه مدیر دستگاه اجرایی باید در جریان پیگیری بوده و اگر مشکل خاصی پیش آید, پیگیری کند.

کریمی تاکید کرد: برای تسریع در کار, هر دستگاه اجرایی مرتبط به ویژه دستگاه اجرایی اصلی در حوزه اشتغال, یک کارشناس مرتبط و مطلع خود را برای ارتباط با فرمانداری و مجموعه سرمایه‌گذار برای رفع مشکلات احتمالی معرفی کند و کمیته ویژه‌ای در این رابطه تشکیل و به صورت روزانه و هفتگی پرونده تسهیلات بانکی را رصد و نظارت خواهد کرد.

وی یادآور شد: برنامه یک‌ساله و ۴ ساله فرمانداری ویژه به خصوص در حوزه اشتغال در حال تدوین است که برنامه یک‌ساله آماده و برنامه ۴ ساله نیز در شرف آماده شدن است و انتظار داریم مدیران نیز این‌گونه برنامه‌ها را برای دستگاه مربوطه خود تدوین کنند.

۵۰ درصد اشتغال کاریابی‌های غیر دولتی گلستان در گنبدکاووس محقق شد

رئیس اداره تعاون, کار و رفاه اجتماعی شهرستان گنبدکاووس هم در این جلسه گفت: ۲۷ کاریابی غیردولتی در سطح استان فعالیت دارند و ۵۰ درصد تحقق اشتغال این کاریابی‌ها در سطح استان در گنبدکاووس بوده است.

عبدالحکیم سلاق اظهار داشت: از تعداد ۲۷ کاریابی غیردولتی در سطح استان, ۳ کاریابی متعلق به گنبدکاووس است, و تعهد اشتغال این کاریابی‌ها یک‌هزار نفر جدا از تعهد شهرستان بوده که از این میزان, ۸۷۱ نفر محقق شده و در مقایسه با تعهد اشتغال استان توسط کاریابی‌های غیردولتی که ۷ هزار نفر بود, ۵۰ درصد تحقق اشتغال این حوزه در گنبدکاووس انجام شده است.

وی افزود: از محل تبصره ۱۸, ۵۵۴ میلیارد و ۳۱۸ میلیون ریال تسهیلات در نظر گرفته شده بود که همه این طرح‌ها در کمیته شهرستانی و استانی مصوب شد و ۲۰ طرح با اعتبار ۴۳ میلیارد تومان و اشتغالزایی ۲۴۴ نفر برای عقد قرارداد به بانک معرفی شدند.

رئیس اداره تعاون, کار و رفاه اجتماعی شهرستان گنبدکاووس تصریح کرد: در حوزه اعتبارات روستایی و عشایری, ۹۷ طرح با اعتبار ۱۲۰ میلیارد تومان در شهرستان مشخص شد که در مرحله نهایی, ۱۰ طرح با بیش از ۱۰ میلیارد تومان تسهیلات به بانک معرفی شدند.

سلاق تاکید کرد: در حوزه مشاغل خانگی, ۲۲۴ طرح با اعتبار بیش از ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان برای عقد قرارداد به بانک معرفی شدند. بیشترین تعهد اشتغال توسط دستگاه‌های اجرایی شهرستان مربوط به اداره صنعت, معدن و تجارت بوده که ۱۱۱ درصد تعهد اشتغال خود را محقق کرده است.

مدیر صندوق کارآفرینی شهرستان گنبدکاووس اظهار داشت: در سال ۹۶ به ۲۲۴ نفر, مجموعا ۸۲ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شد که بودجه ابلاغی ما در این حوزه, ۲۷ میلیارد ریال بود و توانستیم ۲۹۳ درصد بیشتر از تخصیص اعتبار محقق کنیم.

جانعلی قورچایی افزود: ۴۲ فقره وام ازدواج هر یک به مبلغ ۱۵ میلیون تومان, در مجموع ۴ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال با بازپرداخت ۶۰ ماهه پرداخت شد.

مدیر صندوق کارآفرینی امید شهرستان گنبدکاووس تصریح کرد: محوریت ما ” روستای بدون بیکار ” است و پرونده های روستایی از طریق سایت “کارا” و تفاهم نامه ادارات پرداخت می‌شود که کارمزد وام‌های تفاهم‌نامه‌ای ۴ درصد, وام روستایی در بخش مرکزی ۶ درصد و تسهیلات روستایی در بخش مرزی ۴ درصد است./تسنیم

لینک عضویت در کانال تلگرامی

https://t.me/ITNAnews

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز