امروز : شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۰۶,۳۷۰

ریال

|

دمای هوای شهر

قلی 300x202 - برنامه چادر فرهنگی کوموش تپه در مراسم 286- مین سالگرد مختومقلی در آق توقغایتورکمن نیوز: بعداز سیل ویرانگر ترکمن صحرا قرار بر این بود که فعالین فرهنگی و اجتماعی کوموش دپه با همکاری فرمانداری گمیشان و شهرداری ” چادر ادبی کوموش دپه” را متفاوت تر از قبل برگزار نمایند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ امسال چادر کوموش دپه با محوریت سیل ترکمن صحرا با برگزاری نمایشگاه عکس و تصویر و برپایی المان روش های بکار رفته در سیل کوموش دپه به معرفی حماسه سازان و شهدای خدمت این شهر بپردازد.

اما دست روزگار با ارسال سیلی دیگر مسیر فعالیت مردم ما را جور دیگر رقم زد. این سیل بعداز فراگیری دوباره شهر آق قلا راه خود را به سوی کوموش دپه در پیش گرفته است و تا چند روز آینده ما را درگیر خود خواهد ساخت. هرچند تمهیدات لازم برای جلوگیری از ورود این آب به داخل شهر دیده شده و ما آمادگی کامل برای مقابله با آن را داریم مع الوصف لازم است تا گذر کامل آب از شهر کوموش دپه در کنار مسئولین و مردم شهر حضور داشته باشیم. به همین دلیل با پوزش از مشتاقان همیشگی بزرگمرد تاریخ و فرهنگ ترکمن، مختومقلی فراغی، متاسفانه مجبوریم اعلام نماییم که امسال از حضور در آق توقای و برپایی چادر ادبی کوموش دپه معذور هستیم. امید است سال دیگر در خدمت فرهیختگان و فرهنگدوستان عزیز باشیم .

بدینوسیله پیشاپیش از تمام جمعیت های فرهنگی و هنری شهرهای مختلف ترکمن صحرا که یقینا جای خالی چادر کوموش دپه را پر خواهند کرد، تشکر و قدردانی نماییم.

همانطور که این جمعیت ها همگام با سایر هموطنان در زمان بحرانی درکنار مردم رنج دیده آق قلا و کوموش دپه بوده اند، این بار نیز به عنوان معین چادر کوموش دپه پذیرای مشتاقان پدر ادبیات ترکمن خواهند بود.

جمعیت فرهنگی و هنری کوموش دپه و انجمن ادبی گونای

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

هیتر رستورانی گوشی طرح هیتر گلخانه Most popular crypto channel
بالا
ترکمن نیوز