امروز : دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۳۸۰۰۰

ریال

|

دمای هوای شهر گنبدکاووس :

19° سانتی گراد

  • کد خبر :

    87565

  • /
  • تاریخ :

    ۰۴ دی ۱۳۹۹

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

13991004000106 Test PhotoN 300x151 - برنامه ازبکستان برای جذب 7.5 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری خارجیترکمن نیوز: برنامه ریزی شده ازبکستان در سال ۲۰۲۱ میلادی بیش از ۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار سرمایه گذاری مستقیم خارجی جذب کند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  «شوکت میرضیایف» رئیس جمهور ازبکستان نشستی برای بررسی کارآیی اقدامات در حال انجام و وظایف اصلی در سال ۲۰۲۱ میلادی در زمینه سرمایه‌گذاری‌ها و تجارت خارجی برگزار کرد.

رئیس جمهور ازبکستان اظهار داشت پاندمی کرونا بر اقتصاد جهانی تاثیر منفی داشته است. پروسه‌های صادراتی و وارداتی با مشکلات معین مواجه شدند اما اقدامات پیشگیرانه به موقع صورت گرفتند و برای بهبود محیط سرمایه‌گذاری در کشور نتایج خود را دادند.

میرضیایف ادامه داد: در سال جاری میلادی معادل ۶ میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار سرمایه گذاری مستقیم خارجی جذب شده و پیش بینی می‌شود تا پایان سال جاری میلادی به ارزش ۱۵ میلیارد دلار صادرات انجام شود.

رئیس جمهور ازبکستان در این نشست تاکید کرد: سال ۲۰۲۱ میلادی نیز همچنان سال سختی در زمینه اقتصادی خواهد بود. با توجه به این باید در حال حاضر اقدامات معینی را جهت جذب و هزینه سرمایه‌گذاری‌ها، تامین شاخص‌های پیش‌بینی شده صادرات، افزایش حجم تولید فرآورده‌های جایگزینی واردات انجام دهیم.

میرضیایف با اشاره به این که برنامه ریزی می‌شود در سال ۲۰۲۱ میلادی بیش از ۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار سرمایه گذاری مستقیم خارجی جذب شود، دستور انجام اقداماتی مبنی بر اجرای به موقع ۲۲۶ طرح بزرگ از حساب این سرمایه‌گذاری‌ها را صادر کرد.

رئیس جمهور ازبکستان همچنین وظیفه اجرایی ۶۹ طرح جدید اولویت‌دار صنعتی را برای ایجاد ذخایر تکمیلی رشد اقتصادی برای مقامات این کشور در نظر گرفت. در همین راستا به صنایع شیمیایی، انرژی، زمین شناسی، الکتروتکنیکی و صنعت سبک توجه خاص شد.

در این نشست همچنین بر اهمیت بهره برداری از سیستم جدید اجرایی طرح‌هایی با تامین مالی وام‌های نهادهای مالی بین المللی از اول ژانویه سال ۲۰۲۱ میلادی تاکید شد.

پیش‌بینی می‌شود در سال ۲۰۲۱ میلادی حجم صادرات در سطح حدود ۱۷ میلیارد دلار قرار گیرد. در همین راستا مقامات این کشور موظف به انعقاد پیش قراردادهای صادراتی شدند.

 

گردآوری: گروه بین الملل ترکمن نیوز
https://turkmensnews.com
منبع: farsnews

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

هیتر رستورانی گوشی طرح هیتر گلخانه Most popular crypto channel
بالا
ترکمن نیوز