امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

ترکمنستان در ایران 300x185 - برنامه‌های بزرگداشت مخدومقلی فراغی برگرفته از فرهنگ غنی قوم ترکمن استترکمن نیوز:  سفیر ترکمنستان در ایران با بیان اینکه اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی در مراسم مخدومقلی فراغی برگرفته از فرهنگ غنی قوم ترکمن است نشانه اهتمام و توجه مسوولان ایرانی به ترکمن ها است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ احمد قربان‌اف در همایش بزرگداشت دویست و نودمین سالروز تولد مخدومقلی فراغی در دانشگاه گنبدکاووس با قدردانی از مسوولان استان گلستان و گنبدکاووس در برگزاری این همایش با بیان اینکه فرهنگ ترکمن در ایران ‌زمین جایگاه ویژه‌ای دارد، گفت: همکاری ایران برای کمک به حفظ میراث نام “مخدومقلی فراغی” در عرصه ملی و بین‌المللی قابل تقدیر است.

وی افزود: ما دو ملت، دو قوم برادر و خویشاوند هستیم و باید این ارزش‌ها را حفظ کنیم و مخدومقلی فراغی” نماد همبستگی اجتماعی دو ملت ایران و ترکمنستان محسوب می‌شود.

قربان اف با بیان اینکه جایگاه و نقش مخدومقلی فراغی شاعر شهیر ایرانی ترکمن در ادبیات این قوم همچون نقش و جایگاه فردوسی، حافظ و سعدی در ادبیات فارسی ایران است گفت : این شاعر شهیر ایرانی ترکمن در واقع پدر ادبیات معاصر ترکمن است.

سفیر ترکمنستان در ایران افزود: در ایام سالروز تولد مخدومقلی فراغی برنامه های زیادی در ترکمنستان برگزار می شود و قرار است در سال آینده مراسم بزرگ و بین المللی برگزار خواهد شد که از مخدومقلی پژوهان و شاعران ایرانی هم دعوت خواهیم کرد.

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز