امروز : جمعه ۲۴ فروردین ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

شدن مشکل تأمین کود محصولات بهاره و تابستانه در گلستان 300x216 - برطرف شدن مشکل تأمین کود محصولات بهاره و تابستانه در گلستانکشاورزی و دامپروری- ترکمن نیوز- معاون بهبود تولیدات گیاهای جهادکشاورزی گلستان گفت: کود محصولات بهاره و تابستانه کشاورزان استان تامین شده و محدودیتی در این زمینه نداریم.

به گزارش پایگاه خبری وتحلیلی ترکمن های ایران، مهندس محمدرضا عباسی اظهار کرد: در مقطع سه هفته ای بدلیل عدم توزیع کود از پتروشیمی ها و همچنین مسئله کامیون ها با مشکلاتی مواجه بودیم.

وی با بیان اینکه کودی که از پتروشیمی به استان منتقل می شود، مستقیما وارد انبار کارگزاری های ما می شود، افزود: سهمیه کود استان روزانه 450 تن است. کودهای مورد نیاز استان از پتروشیمی های بجنورد، عسلویه و کرمانشاه تامین می شود.

عباسی با بیان اینکه در حال حاضر هیچ گونه محدودیتی برای دادن کود به محصولات بهاره و تابستانه نداریم، گفت: توزیع کود در بیش از 100 نقطه استان صورت می گیرد.

معاون بهبود تولیدات گیاهای جهادکشاورزی گلستان خاطرنشان کرد: کشاورزان برای دریافت کود می توانند به کارگزاری های ما در سطح استان مراجعه با قیمت مصوب کود مورد نیاز خود را دریافت کنند. کشاورزان در صورتی که کارگزاری از دادن کود به آنها خودداری می کند، می توانند به نزدیک ترین مرکز خدمات جهادکشاورزی مراجعه و موضوع را گزارش کنند تا پیگیری های لازم صورت گیرد.

وی ادامه داد: تعدادی از کشاورزان برای محصولات پاییزه خود اقدام به دریافت کود می کنند که در حال حاضر به این افراد کود داده نمی شود. از دو سه هفته آینده با عادی شدن شرایط به این کشاورزان نیز کود داده می شود.

عباسی خاطرنشان کرد: در مقطعی قیمت هر کیسه کود در بازار به بیش از 60 تا 70 هزار تومان رسیده بود اما الان دیگر چنین قیمت هایی را نداریم و کود با قیمت 38 هزار و 500 تا 40 هزار تومان توزیع می شود.

 

لینک عضویت کانال تلگرام

https://tlgrm.in/ITNAnews

منبع: isna.ir

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز