امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    99886

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    11:53 | ۲۵ مرداد ۱۴۰۰

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

تپه 5 300x300 - بررسی و رفع مشکلات آب شرب روستای لهندرترکمن نیوز:  عضو شورای اسلامی این روستا از فرماندار شهرستان مراوه تپه بخاطر حضورشان برای بازدید و بررسی و رفع مشکل روستای لهندر از توابع بخش گلیداغ قدردانی نمود.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ احد مرادی اظهار کرد: فرماندار این شهرستان در روز چهارشنبه ۲۰ فروردین ۱۴۰۰ بهمراه آقای لقمان قربانی بخشدار گلیداغ ، حاج امان آخوند قزل ، حاج عصام الدین آخوند گوگلان و اسماعیل آخوند قدیری از علمای برجسته شهرستان و همچنین آقای تیموری ریاست پارک ملی گلستان و اسمعیل تاجی فرماندار سابق این شهرستان راهکارهای رفع مشکل آب شرب این روستا را بررسی کردند.
روستای لهندر با ۱۲۰ کیلومتر فاصله با مرکز شهرستان و ۳۰ کیلومتر با مرکز بخش گلیداغ در جنوبی ترین نقطه شهرستان و در مجاورت پارک ملی گلستان قرار دارد.
عضو شورای اسلامی روستا افزود، این روستا با ۲۱۰ خانوار و ۷۱۵ نفر جمعیت دارای استعدادهای خوبی مانند صنایع دستی ، گیاهان دارویی ، کشاورزی و دامداری میباشد .
احد مرادی گفت: در سال گذشته رشته مونجوقدوزی این روستا توسط اداره میراث فرهنگی شهرستان مراوه تپه جهت ثبت ملی به اداره کل میراث فرهنگی استان ارائه گردید تا در سطح ملی به ثبت برسد.
وی افزود: بدلیل قرار گرفتن روستای لهندر در مجاورت پارک ملی گلستان ظرفیت خوبی برای گردشگری و طبیعت گردی میباشد.
احدمرادی همچنین گفت: در صورت توجه مسئولین شهرستان و استان به این روستای دور افتاده و حمایت از صنایع دستی و گردشگری میتوان اشتغال خوبی برای این روستا ایجاد نمود.
وی ادامه داد: گاهاً اهالی روستاهای حاشیه پارک ملی گلستان بمنظور ارتزاق به شکار غیر قانونی حیات وحش روی میاورند که ایجاد اشتغال در این روستاها مانع چنین قانون شکنی ها شده و باعث حفظ حیات وحش میگردد.
این عضو شورا همچنین گفت: اهالی نجیب و دوستدار طبیعت و حیات وحش روستاهای حاشیه پارک همیشه حامی و محافظ پارک ملی بوده و در صورت وقوع حوادثی چون آتش سوزی ، در کوتاهترین مدت در محل حریق حاضر گردیده و در خاموش نمودن آتش به اداره محیط زیست کمک مینمایند که بنوبه خودم از تمامی این عزیزان کمال تشکر و قدر دانی را دارم.
احد مرادی افزود: هیئت مذکور همچنین با حضور در زیارتگاه سلطان حُبی واقع در عمق ۲۰ کیلومتری پارک ملی گلستان از این جاذبه گردشگری معنوی در دل طبیعت بازدید نمودند.

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز