امروز : چهارشنبه ۰۵ آبان ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۷۷,۰۱۰

ریال

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    93906

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    15:04 | ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

های نفتی ایران و ترکمنستان 300x203 - بررسی راهکارهای گسترش همکاری‌های نفتی ایران و ترکمنستانترکمن نیوز:  راهکارهای گسترش همکاری‌های نفتی ایران و ترکمنستان در نشست مشترک مدیرعامل شرکت نفت خزر و سفیر ترکمنستان در ایران بررسی شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  علی اصولی، مدیرعامل شرکت نفت خزر در این دیدار با اشاره به تاریخچه مناسبات ایران و ترکمنستان به‌عنوان دو کشور همسایه با ارتباطات عمیق قومیتی و گستره مرزی مشترک در خشکی و دریا، فعالیت‌ها و مأموریت‌های شرکت نفت خزر را معرفی و به توانمندی‌ها و دستاوردهای کسب‌شده در آب‌های عمیق خزر اشاره کرد.

وی تشکیل کنسرسیوم مطالعاتی خزر جنوبی، بلوک‌بندی و اولویت‌بندی ساختارها و اولویت‌بخشی به عملیات حفاری اکتشافی در بلوک‌های ۶.۲ و ۸.۱ و توافق همکاری نفتی با جمهوری آذربایجان در بلوک البرز را بخشی از اقدام‌ها و فعالیت‌های مهم شرکت نفت خزر برشمرد و با اشاره به استقرار تأسیسات کشتی‌سازی در شمال ایران و تجربه ساخت سکوهای ایران‌خزر، سکوی نیمه‌شناور ایران‌ امیرکبیر و شناورهای چندمنظوره کاسپین، اظهار کرد: ظرفیت‌های ایران در این بخش، ظرفیت بالقوه‌ای برای ارائه خدمات در حوزه همکاری‌های مشترک دو کشور به شمار می‌رود.

احمد قربانف، سفیر ترکمنستان در ایران نیز ضمن قدردانی از برگزاری این نشست، به تشریح دوران طلایی مناسبات بین دو کشور پرداخت و بر ضرورت همکاری‌های دوجانبه در زمینه طرح‌های نفت و گاز تأکید کرد.

وی در صحبت‌های خود از گسترش همکاری‌ها به‌ویژه در بخش‌های فنی و مهندسی استقبال و به نقش سفارت به‌عنوان پل ارتباطی بر مبنای ارائه پیشنهادهای منطقی و اجرایی به شرکت‌های فعال در ترکمنستان اشاره کرد.

سفیر ترکمنستان در ایران با اشاره به همکاری‌های ایران و آذربایجان، اظهار امیدواری کرد که کشور ترکمنستان نیز بتواند از خدمات و دانش فنی ایران در آب‌های عمیق دریای خزر استفاده کند و نشست کمیسیون اقتصادی با حضور شرکت‌های فنی و تخصصی دوطرف هرچه سریع‌تر تشکیل شود.

قربانف با اشاره به دستاوردهای شرکت نفت خزر در آب‌های عمیق خزر و بهره‌مندی این شرکت از حضور متخصصان و کارشنان خبره و فنی افزود: ظرفیت‌های زیادی برای گسترش همکاری‌های ترکمنستان و ایران در بخش انرژی در دریای خزر وجود دارد که می‌تواند به توسعه اقتصادی دو کشور کمک کند.

بر اساس اعلام شرکت نفت خزر، در این نشست، راه‌های گسترش همکاری‌های مشترک بین دو کشور و پیشنهادهای مرتبط با این موضوع مطرح و بحث و تبادل‌نظر شد.

 

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز