IMG 8562edit 300x200 - بررسی بیش از 2 هزار تن محموله مشتقات نفتی در مرزهای گلستانترکمن نیوز: رئیس اداره ارزیابی کیفیت کالاهای صادراتی و وارداتی استاندارد گلستان از بررسی ۲۱ محموله صادراتی فرآورده های مشتقات نفتی به وزن ۲ هزار و ۱۵۵ تن در ۹ ماهه نخست سال ۹۹ خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  سید مهدی حسینی اظهار داشت: این مشتقات نفتی متعلق به واحد های تولیدی استان بوده که وزنی معادل ۲ هزار و ۱۵۵ تن داشته و شامل ۸۶ تانکر توسط اداره کل استاندارد در محل گمرکات استان مورد بازرسی و نمونه برداری قرار گرفت.
وی یادآور شد: از این محموله ها ۶۵ مورد نمونه برداری و جهت انجام آزمون به آزمایشگاه های همکار تایید صلاحیت شده و مجاز فرآورده های نفتی ارسال شده است.

حسینی ادامه داد: محموله های نفتی شامل روغن های موتور و دنده و هیدرولیک، هیدروکربن های سبک و سنگین می شود که پیش از صادرات از سوی نمایندگان اداره کل استاندارد مورد بازرسی قرار گرفته و به شکل تصادفی نمونه برداری و آزمون می شوند.
وی تصریح کرد: بررسی این محموله ها با هدف اجرای دستورالعمل ماده ۴۵ آئین نامه اجرایی مواد ۵ و ۶ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز با موضوع نمونه برداری از محموله های نفتی صادراتی انجام شده است.

رئیس اداره ارزیابی کیفیت کالاهای صادراتی و وارداتی استاندارد از بازرسی، نمونه برداری، آزمون و پلمب ۲ محموله روغن سوخت تقطیری به وزن حدودا یک هزار و ۵۳ تن در همین بازه زمانی خبر داد و اظهار داشت که یک محموله دیگر به وزن حدودا ۶۷۱ تن بازرسی، نمونه برداری و آزمون شده و آماده پلمب جهت بارگیری و صادارت است.

سید مهدی حسینی با بیان اینکه صادرات مشتقات نفتی با نظارت استاندارد انجام می شود، افزود: بررسی این اظهارنامه ها به جلوگیری از قاچاق مشتقات و فرآورده های نفتی کمک می کند.

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۵:۴۹

۲۹ دی ۱۳۹۹

کد خبر :

88858

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک