امروز : چهارشنبه ۰۵ مهر ۱۴۰۲

|

دمای هوای شهر

پرواز اختصاصی تاشکند اسلام آباد 300x151 - بررسی برقراری پرواز اختصاصی تاشکند-اسلام آبادترکمن نیوز:  مقامات ازبکستان و پاکستان در نشستی ویدئویی موضوع برقراری پروازهای اختصاصی بین «تاشکند» و «اسلام‌آباد» را بررسی کردند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ مقامات ازبکستان و پاکستان در نشست ویدئویی موضوع برقراری پروازهای اختصاصی بین «تاشکند» و «اسلام‌آباد» را بررسی کردند.

نمایندگان سفارت ازبکستان در اسلام آباد با «خالد بشیر» مدیر بازاریابی شرکت هواپیمایی پاکستان «Serene Air» و دیگر مقامات این شرکت نشست ویدئویی برگزار کردند.

در این نشست ویدئویی از طرف ازبکستان «الغ بیک اعظم اف» معاون رئیس کمیته دولتی توسعه گردشگری، «جسور بیک چارییف» معاون وزیر حمل و نقل، «مظفر کامل اف» معاون رئیس کمیته امور دینی این کشور شرکت کردند.

طرفین افزایش تعداد پروازهای هواپیماهای ازبکستان به پاکستان از جمله راه اندازی مسیر «تاشکند- اسلام آباد- تاشکند» را بررسی کردند.

در این نشست ویدئویی طرف ازبکی گزارشی مبنی بر اقدامات در دست انجام برای افزایش جذابیت امکانات لجستیکی، اعلام رژیم آسمان باز در برخی فرودگاه‌های این کشور به خصوص ارائه تسهیلات برای انجام پروازهای اختصاصی در چارچوب گردشگری را در اختیار همکاران پاکستانی قرار داد.

طرفین همچنین توسعه گردشگری در چارچوب گردشگری زیارتی پس از دوران پاندمی را نیز بررسی کردند.

معاون رئیس کمیته دولتی توسعه گردشگری تجربیات خود را در مورد توسعه گردشگری و تسهیلات اجرایی شده در زمینه گردشگری تحت نظارت رئیس جمهور این کشور در میان گذاشت.

بشیر نیز آمادگی شرکت خود را برای انجام پروازهای مستقیم به تاشکند اعلام کرد.

طرفین در پایان این نشست علاقمندی خود را برای برگزاری منظم نشست‌های ویدئویی ابراز کردند و در مورد تدوین اسناد برای برقراری همکاری‌های متقابل بین دو طرف به توافق رسیدند.

مبادلات بازرگانی این دو کشور در سال 2019 میلادی با 5 برابر افزایش نسبت به سال 2018 میلادی در سطح 123 میلیون دلار قرار گرفته است.

پاکستان استقلال این کشور ‌را در تاریخ 22 دسامبر سال 1991 میلادی به رسمیت شناخته و در تاریخ 10 می سال 1992 میلادی بین این دو کشور روابط دیپلماتیک برقرار شده است.

 

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز