ایران آسیا 300x200 - برد قاطع و صعود والیبال ایران به نیمه نهاییتورکمن نیوز:  تیم ملی والیبال ایران مقابل چین تایپه با نتیجه ۳ بر صفر به پیروزی رسید و به نیمه نهایی مسابقات قهرمانی آسیا صعود کرد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  تیم ملی ایران در مرحله یک چهارم نهایی مسابقات والیبال قهرمانی آسیا که در تهران برگزار شد در سالن ۱۲ هزار نفری آزادی به مصاف چین تایپه رفت و با نتیجه ۳ بر صفر به پیروزی رسید.

بازیکنان شروع کننده ایران در این بازی، سعید معروف، امیر غفور، میلاد عبادی‌پور، فرهاد قائمی، سید محمد موسوی، علی شفیعی و محمدرضا حضرت‌پور (لیبرو) بودند.

ست اول را ایران خوب شروع کرد ولی چین تایپه پایاپای پیش رفت تا اینکه ایران ۸ به ۷ به عنوان برنده زمین بازی را ترک کرد. در ادامه امیر غفور توانست با یک سرویس قدرتی ایران را ۱۳ به ۱۰ جلو بیاندازد و بعد از این امتیاز تیم چین تایپه درخواست وقت استراحت فنی کرد.

این استراحت فنی به سود تیم چین تایپه شد و آن ها در امتیاز ۱۴ با ایران مساوی کردند ولی غفور موفق شد ایران را به امتیاز ۱۵ برساند. در ادامه درخشش شفیعی باعث شد تا ایران ۱۹ به ۱۶ پیش بیافتد.

روند خوب ایران ادامه داشت تا اینکه شاگردان کولاکوویچ ۲۴ به ۱۸ از حریفشان پیش افتادند و ضربه نهایی را قائمی زد تا ایران این ست را با حساب ۲۵ به ۱۹ به عنوان برنده به پایان ببرد.

اما ست دوم این بازی پایاپای آغاز شد و دو تیم در امتیاز ۴ مساوی بودند که سعد عروف با ضربه ای هوشمندانه ایران را به امتیاز ۵ رساند. تیم ایران موفق شد با ضربه شفیعی و با حساب ۸ به ۷ به وقت های استراحت فنی اول برود.

بعد از این استراحت، بازی برابر دنبال شد و دو تیم در امتیاز ۱۵ مساوی بودند که کار خوب غفور ایران را به عنوان برنده راهی وقت استراحت فنی دوم کرد.

در ادامه بازی برابر دو تیم تداوم داشت. اشتباهات زیاد دو تیم در زدن سرویس ها باعث شد بازی در عدد ۲۲ مساوی شود.

در نهایت این ست را هم ایران با ضربه عبادی پور موفق شد ۲۷ به ۲۵ این ست را هم به سود خود کند.

تیم چین تایپه ست سوم را بهتر شروع کرد و حتی پنج بر دو از ایران پیش بود ولی تیم ایران به یکباره به بازی برگشت و ۸ بر ۷ به عنوان برنده راهی وقت های استراحت اول شد. بعد از این وقت های استراحت، تیم چین تایپه توانست اختلاف را کم کند و دو تیم در امتیاز ۱۱ با هم برابر شدند. این روند خوب خوب تیم چین تایپه ادامه داشت و آن ها با رسیدن به امتیاز ۱۶ و با اختلاف یک امتیاز به عنوان برنده راهی وقت های استراحت فنی دوم شدند.

در ادامه این ست سعید معروف توانست با گرفتن امتیاز ۱۷ ایران را با چین تایپه در این عدد مساوی کند.

در اواخر این ست مجرد با گرفتن دو امتیاز پیاپی ایران را ۲۲ به ۱۸ از حریفش پیش انداخت. در نهایت تیم ایران با حساب ۲۵ به ۲۱ چین تایپه را شکست داد.

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۲۱:۱۹

۲۸ شهریور ۱۳۹۸

کد خبر :

61728

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک