امروز : سه شنبه ۲۸ دی ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۷۳,۴۹۰

ریال

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    42038

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    9:04 | ۲۶ آذر ۱۳۹۷

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

ghom mazhab 300x196 - برخی از کشورهای بیگانه به اختلافات مذهبی و قومی دامن می زننداجتماعیتورکمن نیوز  به اختلافات مذهبی و قومی در کشور ما از سوی کشورهایی که با ما در منطقه و جهان دشمنی دارند دامن زده می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن های ایران،  جلیل رحیمی جهان آبادی عضو هیات رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی و عضو فراکسیون اهل سنت مجلس در گفت‌وگو با خبرگزاری تقریب به حادثه تروریستی چابهار اشاره کرد و گفت: منطقه جنوب استان سیستان بلوچستان هم در برنامه توسعه ششم کشور و هم در مصوباتی که مجلس بابت لایحه سال ۹۷ و همچنین پیشنهادات دولت برای سال ۹۸ آمده و تاکیدات مقام معظم رهبری بصورت ویژه برای بحث محرومیت زدایی مورد توجه قرار گرفته است.
وی در ادامه افزود: بندر چابهار یک بندر استراتژیک است که برای ایران اهمیت بسیار زیادی دارد و امریکایی ها برای آنکه صادرات و واردات کالا به افغانستان عمدتا از طریق بندر چابهار صورت می گیرد، آنجا را از بحث تحریم ها معاف کرده اند تا به افغانستان آسیبی وارد نشود و بتوانند از این طریق تبادل خود را انجام دهند.

رحیمی با بیان اینکه حوادث تروریستی که در این منطقه اتفاق افتاد از چند بعد قابل بررسی است خاطرنشان کرد: اولا دامن زدن به اختلافات مذهبی و قومی در کشور ما از سوی کشورهایی که با ما در منطقه و جهان دشمنی دارند، سالهاست به عنوان یک روش صورت می گیرد و اینها در هر منطقه ای که بتوانند نفوذ می کنند تا افرادی را جذب و با خود همراه سازند و از این طریق سعی می‌کنند به اتحاد و انسجام ملی و وحدت دینی و آرامشی که در کشورمان داریم آسیب بزنند یعنی همواره این روش را امریکایی ها، اسرائیلی ها و برخی کشورهای منطقه به عنوان یک استراتژی در راستای آسیب زنی دنبال می‌کنند.

وی با تاکید بر اینکه در این شرایط آسیب زدن به چابهار دو مفهوم دارد تصریح کرد: اول آنکه دشمنان با محرومیت زدایی در استان سیستان بلوچستان موافق نیستند و فکر می کنند اگر سیستان بلوچستان توسعه یافتگی اقتصادی پیدا کند بخشی از زمینه های فقر از بین می رود و آن زمینه جذب نیرویی که می توانند برای کارهای تجزیه طلبانه و ضدامنیتی انجام دهند را ازدست می دهند. لذا می خواهند این فرصت اقتصادی را از سیستان بلوچستان و چابهار بگیرند.

رئیس فراکسیون اهل سنت مجلس افزود: از طرف دیگر با توجه به اینکه تحریم ها شامل حال چابهار نشده و ممکن است هندی ها، چینی ها و یا برخی کشورهای اروپایی تمایلی به سرمایه گذاری داشته باشند سعی دارند آنجا را ناامن جلوه دهند و این فرصت جذب سرمایه گذاری را از ایران بگیرند و در واقع تحریم امریکا با این اقدامات در خصوص چابهار هم اثرگذار کنند.

وی با تاکید بر اینکه هم مردم و هم مسئولین ما به این نوع تحرکات آگاه هستند و هر زمانی که چنین اتفاقی رخ داده اتحاد و انسجام مردم بیشتر و همدلی ها افزایش یافته اظهار داشت: نکته مهم آن است که محرومیت زدایی در مناطق مرزی و فقیرنشین به میزان زیادی می تواند به اهداف عالی انقلاب کمک کند یعنی آنچنان بحث محرومیت زدایی و فقرزدایی مهم است که دشمنان ما حاضر نیستند به هیچ قیمتی این اتفاق در آنجا بیفتد چون آنجا را زمینه جذب سرباز و نیرو برای اقدامات ضدامنیتی خود و گسترش اندیشه های ضد نظام و ضد وحدت کشور تلقی می کنند.

رحیمی تاکید کرد: این حوادث مردم ما را هوشیارتر می کند تا قدر یکدیگر را بدانند و با هم متحدتر باشند و از افراط دوری کنند و به تقریب و همدلی بین مذاهب بیشتر توجه داشته باشند.

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

Most popular crypto channel
بالا
ترکمن نیوز