کرونا 1 300x143 - برخورد قضایی با مدیرانی که در انجام وظایف کوتاهی کنندترکمن نیوز:  فرماندار ویژه گنبدکاووس گفت: اولویت اصلی همه دستگاه‌های اجرایی گنبدکاووس توجه و عمل به مصوبات و محدودیت‌های اعلام شده از سوی ستاد مقابله با کرونای شهرستان است.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  عبدالقدیر کریمی در نشست فوق العاده ستاد مقابله با کرونا گنبدکاووس با نگرانی از روند رو به رشد مبتلایان به ویروس کرونا و آمار بستری بیماران دراین شهرستان گفت: با وجود همه تلاش‌ها و اعمال محدودیت‌ها تعداد افراد مبتلا به کرونا در گنبد رو به افزایش است.
وی افزود: اولویت اصلی همه دستگاه‌های اجرایی گنبدکاووس توجه و عمل به مصوبات و محدودیت‌های اعلام شده از سوی ستاد مقابله با کرونای شهرستان است.
کریمی گفت: علاوه بر آن از امروز استفاده از ماسک در همه ادارات، نهادها و مراکز تجمعی الزامی بوده و ارائه خدمات اداری فقط منوط به رعایت پروتکل های بهداشتی است.
وی تاکید کرد: به دلیل احتمال شیوع بالای کرونا در مراسم ها، تا پایان تیرماه برگزاری مراسم عروسی، عزاداری در این شهرستان ممنوع است.
فرماندار گنبدکاووس از رسانه‌ها، فعالان فضای مجازی، سمن‌ها و پویش‌های مردمی گنبدکاووس خواست همچون ایام ابتدایی شیوع کرونا نسبت به حساس سازی موضوع کرونا دربین گروه‌های مختلف مردم اقدام نمایند.
دادستان عمومی و انقلاب گنبدکاووس هم دراین جلسه از اهتمام کم برخی ادارات و نهادها نسبت به اجرای وظایف ستاد مقابله با کرونا گلایه کرد و گفت: همه مدیران در قبال این بیماری و تلاش برای کنترل آن از نظر قانونی و اخلاقی مسوول هستند و با مدیرانی که در انجام وظایف کوتاهی کنند، برخورد قضایی می‌شود.
سیدخسرو خلیلی با تاکید بر ضرورت افزایش گشت‌های نظارتی برای اجرای محدودیت‌های اعلام شده در افزود: وظیفه مدیران فقط شرکت در جلسات نیست و باید از همه ظرفیت‌ دستگاه ها برای اجرای مصوبات جلسه و کنترل و ریشه کن کرونا استفاده کرد.
مدیر شبکه بهداشت و درمان گنبدکاووس با ابراز نگرانی از روند رو به رشد افراد مبتلا به کرونا در این شهرستان گفت: ظرفیت تخت‌های بیمارستانی بیماران کرونایی در گنبدکاووس تکمیل شد.
فرهاد بدیعی اظهار داشت: با وجود اطلاع رسانی‌ گسترده برای رعایت توصیه‌های بهداشتی به گروه‌های مختلف مردم و نیز اعمال برخی محدودیت‌ها برای فعالیت اصناف، تعداد مبتلایان به ویروس کووید ۱۹ در این شهرستان در حال افزایش است.
وی با بیان اینکه استفاده مردم گنبدکاووس از ماسک و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی نسبت به چند هفته قبل بهتر شده اما مطلوب نیست، افزود: درحال حاضر علاوه بر چهار بیمارستان دولتی و بیمارستان تامین اجتماعی، از ظرفیت ۲ بیمارستان بخش خصوصی این شهرستان هم برای بستری و درمان مبتلایان به کرونا استفاده می‌شود.
بدیعی افزود: از مجموع ۲۳۰ بیمار بستری در بیمارستان‌های گنبدکاووس ۲۰۰ بیمار ساکن این شهرستان و بقیه از دیگر شهرهای شرق گلستان هستند.
مدیر شبکه بهداشت و درمان گنبدکاووس ادامه داد: با تکمیل ظرفیت تخت‌هایی بیماران کرونایی در گنبدکاووس، مجبور به انتقال امکانات و تجهیزات مراکز درمانی دیگر شهرها به گنبدکاووس و یا اعزام بیماران به آن شهرها هستیم.
رییس مرکز بهداشت گنبدکاووس نیز در این جلسه گفت: از مجموع ۲۳۰ بیمار بستری در مراکز درمانی شهرستان، ۲۷ بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند.
عبدالرحیم پالیده افزود: اگر رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و ماسک زدن در اماکن عمومی و نیز نظارت و سختگیری بر اجرای محدودیت‌های اعلام شده کمتر شود، آمار مبتلایان به کرونا در گنبدکاووس همچنان روند صعودی خواهد داشت.
وی با بیان اینکه همچنان برخی رستوران‌های گنبدکاووس مشتری می‌پذیرند و بانک‌ها و موسسات مالی این شهر شلوغ است گفت: همه ادارات، نهادها و رسانه‌ها باید برای حساس سازی مردم به شیوع کرونا تلاش کنند تا چرخه انتقال بیماری قطع و کنترل شود.

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۳:۱۰

۰۹ تیر ۱۳۹۹

کد خبر :

78045

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک