امروز : چهارشنبه ۰۹ آذر ۱۴۰۱

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    111838

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    13:56 | ۰۴ تیر ۱۴۰۱

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

حسن شهابی رئیس دادگستری گنبدکاووس 300x188 - برخورد قاطع دستگاه قضا با نشر اکاذیب در فضای مجازیترکمن نیوز: رییس دادگستری گنبدکاووس گفت: شبکه های فضای مجازی در صورت نشر اخبار کذب و مسائل غیراخلاقی مجازات خواهند شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  حسن شهابی به‌ مناسبت بزرگداشت هفته قوه قضاییه در نشست با خبرنگاران اظهار داشت: در سال گذشته ۹۳ هزار و ۳۲۷ پرونده به شعب دادگاه‌ها، دادسراها و شورای حل اختلاف مجموعه دستگاه قضایی گنبدکاووس وارد شد که ۹۴ هزار و ۴۴۱ پرونده مورد بررسی و صدور حکم قرار گرفت.

وی افزود: سرقت، ضرب و جرح، توهین به اشخاص عادی و ایجاد صدمه بدنی از مهمترین عناوین و اتهامات کیفری دادسراها و دادگاه‌های عمومی و انقلاب گنبدکاووس می‌باشند.

شهابی خاطرنشان کرد: مجموعه دادگستری دادستانی گنبدکاووس در راستای سند تحول قضایی از جمله تحقق دادرسی‌های الکترونیکی برای حذف کاغذ، کاهش اطاله دادرسی، تسریع در فرایند رسیدگی و کاهش مداخله انسانی، کاهش ورودی پرونده به دادگاه‌ها و دادسراها، استفاده از مجازات‌های جایگزین حبس، توسعه صلح و سازش و نخبه‌گرایی در بین کارکنان اداری و قضایی گام بر می‌دارد.

حسینعلی ایزد دادستان گنبدکاووس 300x188 - برخورد قاطع دستگاه قضا با نشر اکاذیب در فضای مجازیدادستان عمومی و انقلاب اسلامی گنبدکاووس نیز در این نشست بیان داشت: افرادی که حقوق عمومی را رعایت نکنند مانند سارقین و معتادان با حضور قاضی کشیک در هر ساعت از شبانه روز محاکمه می‌شوند.

حسینعلی ایزد گفت: دستگاه قضایی در امتداد تحول سند قضایی، همکاری با اصحاب رسانه و خبرنگاران را در دستور کار خود قرار داده است.

وی با اشاره به جایگاه رسانه‌ها در آگاهی بخشی به جامعه و فرهنگ سازی برای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، گفت: مطالبه گری از ادارات و نهادها جهت انجام صحیح وظایف محوله، حرکت در چارچوب اهداف نظام اسلامی، ایجاد حس امید به آینده در مردم و امانتداری در انعکاس اخبار باید سرلوحه کار رسانه‌ها باشد.

نشست خبری حسن شهابی دادگستری 300x188 - برخورد قاطع دستگاه قضا با نشر اکاذیب در فضای مجازی

ایزد خاطرنشان کرد: دستگاه قضایی نیز در راستای سند تحول قضایی و انجام صحیح وظایف و ماموریت‌های محوله، همکاری و تعامل دوسویه با رسانه‌ها را در دستور کار دارد.

وی افزود: دادستانی در برخورد با سارقان و مالخرها، واحدهای بدون پروانه کسب، کانال‌ها و سایت‌های فضای مجازی که اقدام به نشر اکاذیب، توهین و افترا و مسائل غیراخلاقی و خلاف عفت عمومی بدون هیچگونه مماشاتی بشدت برخورد خواهد کرد.

گزارش از: یاشار نیازی

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

Most popular crypto channel
بالا
ترکمن نیوز