امروز : یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

بهاره گنبدکاووس 1 300x187 - برترین‌های هفته ششم  کورس بهاره گنبدکاووس معرفی شدندترکمن نیوز- آینا شیرزاد- روز دوم هفته ششم کورس بهاره گنبدکاووس با رقابت ۸۴ راس اسب از سه نژاد «ترکمن، دوخون و تروبرد» در ۹ کورس هزار متری و هزار و ۲۰۰ متری در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ در دور اول این مسابقات که ویژه اسب‌های بیش از سه ساله نژاد ترکمن هندیکاپ در دسته هفت بود، ۱۲ سر اسب به مسافت هزار متر با هم به رقابت پرداختند که اسب «آیواز یوسف رضا» زودتر از سایر اسب‌ها از خط پایان عبور کرد و اول شد و اسب‌های «چگن چگینی» و «نار گل» به ترتیب در جایگاه دوم و سوم قرار گرفتند.

رقابت در دور دوم ویژه اسب‌های بیش از سه ساله نژاد ترکمن هندیکاپ در دسته ۲ بود که با شرکت ۱۰ سر اسب به مسافت هزار و ۲۰۰ متر برگزار شد و در پایان اسب «خان بیگلر گز» اول شد و اسب‌های «بایداق کهری» و «رجال هورس» به ترتیب دوم و سوم شدند.

در دور سوم نیز که ویژه اسب‌های بیش از سه ساله نژاد دوخون هندیکاپ در دسته چهار بود و با شرکت ۹ سر اسب به مسافت هزار و ۲۰۰ متر برگزار شد، اسب «کامرون» با پیشی‌ گرفتن از دیگر رقبا اول شد و اسب‌های «ماندانا» و «مونوکو» به ترتیب رتبه دوم و سوم را بدست آوردند.

همچنین رقابت در دور چهارم روز دوم و پایانی هفته ششم مسابقات اسبدوانی کورس بهاره گنبدکاووس ویژه اسب‌های سه ساله نژاد دوخون هندیکاپ در دسته برنده بود که با شرکت هفت سر اسب به مسافت هزار و ۲۰۰ متر برگزار شد و اسب «دنسر» سریع‌تر از خط پایان گذشت و اول شد و اسب‌های «رانر هورس» و «به نیا» به‌ترتیب دوم و سوم شدند.

در دور پنجم این مسابقات هم که ویژه اسب‌های بیش از سه ساله نژاد دوخون هندیکاپ در دسته سه بود و با شرکت هشت سر اسب به مسافت هزار و ۲۰۰ متر برگزار شد، اسب «تام بی لیدر» اول شد و اسب‌های «دپرم» و «یاد کراندو» به ترتیب مقام دوم و سوم را کسب کردند.

رقابت در دور ششم این مسابقات ویژه اسب‌های بیش از سه ساله نژاد تروبرد هندیکاپ در دسته چهار بود که با شرکت ۶ سر اسب به مسافت هزار متر برگزار شد و در پایان اسب «آنابا» اول شد و اسب‌های «فوکوس لیدی» و «هج بیوتی» به ترتیب دوم و سوم شدند.

همچنین در دور هفتم روز دوم و پایانی هفته ششم مسابقات سوارکاری کورس بهاره گنبدکاووس که ویژه اسب‌های بیش از سه ساله نژاد دوخون هندیکاپ در دسته ۲ بود و با شرکت ۹ سر اسب به مسافت هزار متر برگزار شد، اسب «بولت گلستان» با پیشی‌ گرفتن از دیگر رقبا اول شد و اسب‌های «صفا خان» و «بوران» به ترتیب مقام دوم و سوم را کسب کردند.

رقابت دور هشتم این مسابقات هم که ویژه اسب‌های بیش از سه ساله نژاد دوخون هندیکاپ در دسته مبتدی و نبرده بود و با شرکت ۱۱ سر اسب به مسافت هزار متر برگزار شد و در پایان اسب «دل ژین» اول شد و اسب‌های «والنتینا» و «دنیپرو» به ترتیب دوم و سوم شدند.

و در نهایت در دور نهم و پایانی مسابقات این هفته که ویژه اسب‌های بیش از سه ساله نژاد تروبرد هندیکاپ در دسته هفت بود و با شرکت ۱۲ سر اسب به مسافت هزار متر برگزار شد، اسب «شار لاتان» با پیشی‌ گرفتن از دیگر رقبا اول شد و اسب‌های «آس دل» و «لیندو» به ترتیب مقام دوم و سوم را کسب کردند.

در پایان رقابت‌های امروز ۱۶ میلیارد و ۵۰ میلیون ریال جایزه نقدی به مالکان، مربیان و چابکسواران اسب‌های اول تا نهم اهدا شد.

مسابقات اسبدوانی گنبدکاووس جایگاه ویژه ای در ورزش استان و کشور دارد و همه ساله کورس گنبد در 4 فصل معمولا برگزار می شود.

بیشتر بخوانید:

هفته ششم کورس بهاره گنبدکاووس آغاز شد

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز