امروز : پنجشنبه ۰۳ اسفند ۱۴۰۲

|

دمای هوای شهر

6 300x188 - برترین‌های روز نخست هفته پانزدهم کورس زمستانه گنبدکاووس معرفی شدندترکمن نیوز – آینا شیرزاد- روز اول هفته پانزدهم مسابقات اسبدوانی زمستانه گنبدکاووس با رقابت 86 راس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛روز اول هفته پانزدهم کورس زمستانه گنبدکاووس 86 رأس اسب از نژادهای ترکمن، تروبرد و دوخون در هشت کورس هزار و هزارو 200 متری در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

در دور اول این مسابقات، ۱۲ راس اسب سه ساله نژاد ترکمن maiden در دسته مبتدی و نبرده به مسافت هزار و ۲۰۰ متر با هم به رقابت پرداختند که اسب «مردان عاشوری» زودتر از دیگر اسب‌ها از خط پایان عبور کرد و اسب‌های «طلایه شورچه» و «چگین چگینی» به ترتیب مقام دوم و سوم را کسب کردند.

رقابت در دور دوم ویژه اسب‌های بیش از سه ساله نژاد ترکمن هندیکاپ در دسته ۲ بود که با شرکت ۱۱ راس اسب به مسافت هزار و ۲۰۰ متر برگزار شد و در پایان اسب «جانی بیگ سیاه پوش» اول شد و اسب‌های «آل تای محسن» و «آریا قلی زاده» به ترتیب دوم و سوم شدند.

در دور سوم که ویژه اسب‌های بیش از چهار ساله نژاد دوخون maiden در دسته مبتدی و نبرده بود و با شرکت ۹ راس اسب به مسافت هزار و ۲۰۰ متر برگزار شد، اسب «گلی سروین» با پیشی‌ گرفتن از دیگر رقبا اول شد و اسب‌های «آنتولین» و «نازلین» به ترتیب مقام دوم و سوم را کسب کردند.

رقابت در دور چهارم روز نخست هفته پانزدهم مسابقات اسبدوانی کورس پاییزه – زمستانه گنبدکاووس هم ویژه اسب‌های بیش از سه ساله نژاد دوخون هندیکاپ در دسته چهار بود که با شرکت ۱۰ راس اسب به مسافت هزار و ۲۰۰ متر برگزار شد و در پایان اسب «تام بی لیدر» سریع‌تر از خط پایان گذشت و اسب‌های «مون رایدر» و «تیپ بابا» به‌ترتیب رتبه دوم و سوم را از آن خود کردند.

در دور پنجم این مسابقات که ویژه اسب‌های بیش از سه ساله نژاد دوخون هندیکاپ در دسته ۶ بود و با شرکت ۱۲ راس اسب به مسافت هزار و ۲۰۰ متر برگزار شد، اسب «وستینگ بوی» اول شد و اسب‌های «برنا» و «آرتکس» به ترتیب دوم و سوم شدند.

رقابت در دور ششم ویژه اسب‌های بیش از سه ساله نژاد تروبرد هندیکاپ در دسته پنج بود و با شرکت ۱۲ راس اسب به مسافت هزار متر برگزار شد و در پایان اسب «زنیتال» اول شد و اسب‌های «ساپرس گلد» و «دومان» به ترتیب دوم و سوم را کسب کردند.

در دور هفتم این مسابقات که ویژه اسب‌های سه ساله نژاد دوخون هندیکاپ در دسته میدان آزاد بود و با شرکت ۱۱ راس اسب به مسافت هزار متر برگزار شد، اسب «تایتانیک» اول شد و اسب‌های «ال نورا» و «بورگاس» به ترتیب دوم و سوم شدند.

رقابت در دور هششم و پایانی این مسابقات ویژه اسب‌های بیش از چهار ساله نژاد تروبرد هندیکاپ در دسته چهار بود و با شرکت ۹ راس اسب به مسافت هزار متر برگزار شد و در پایان اسب «جوکوویچ» اول شد و اسب‌های «هچ بیوتی» و «ریو جینو» به ترتیب دوم و سوم را کسب کردند.

در پایان رقابت های امروز ۱۲ میلیارد و ۲۹۵ میلیون ریال جایزه نقدی به مالکان، مربیان و چابکسواران اسب های اول تا سوم اهدا شد.

معرفی چابکسوار برتر

رامین قهرمانی بعنوان بهترین چابکسوار روز اول از هفته پانزدهم کورس زمستانه ۱۴۰۲ گنبدکاووس معرفی شد.

بر اساس این گزارش: روز دوم این هفته از مسابقات سوارکاری کورس پاییزه گنبدکاووس عصر فردا جمعه 20 بهمن ماه در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار می‌شود.

مسابقات اسبدوانی گنبدکاووس جایگاه ویژه ای در ورزش استان و کشور دارد و همه ساله کورس گنبد در 4 فصل معمولا برگزار می شود.

 

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز