امروز : سه شنبه ۰۸ خرداد ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

TN 16 1 300x188 - برترین‌های روز سوم هفته پایانی کورس زمستانه گنبدکاووس معرفی شدندترکمن نیوز – آینا شیرزاد- روز سوم هفته هجدهم و پایانی مسابقات اسبدوانی زمستانه گنبدکاووس با رقابت 84 راس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  روز سوم هفته هجدهم کورس زمستانه گنبدکاووس 84 رأس اسب از نژادهای ترکمن، تروبرد و دوخون در هشت کورس هزار، هزار و 200، هزار و 700 و 2 هزار و 200 متری در مجموعه سوارکاری این شهرستان با هم به رقابت پرداختند.

در دور اول این مسابقات، 10 راس اسب ترکمن کاندیشن استیکس +3 سال به مسافت 2 هزار و 200 متر با هم به رقابت پرداختند که اسب «یادگار جاهد» زودتر از دیگر اسب‌ها از خط پایان عبور کرد و اسب‌های «کاپیتان کلاته» و «آدبیک» به ترتیب مقام دوم و سوم را کسب کردند.

رقابت در دور دوم ویژه اسب‌های دوخون کلاس 7(50-35) +3 سال بود که با شرکت 10 راس اسب به مسافت هزار متر برگزار شد و در پایان اسب «تندناز» اول شد و اسب‌های «بندر بندر» و «مایاگل» به ترتیب دوم و سوم شدند.

در دور سوم که ویژه اسب‌های دوخون کلاس 5 (70-56) +3 سال سال بود و با شرکت 11 راس اسب به مسافت هزار متر برگزار شد، اسب «ماندانا» با پیشی‌ گرفتن از دیگر رقبا اول شد و اسب‌های «مایکل» و «یادچکاوک» به ترتیب مقام دوم و سوم را کسب کردند.

رقابت در دور چهارم روز سوم هفته هجدهم مسابقات اسبدوانی کورس زمستانه گنبدکاووس هم ویژه اسب‌های تروبرد میدن آزاد 3 سال بود که با شرکت 12 راس اسب به مسافت هزار و ۲۰۰ متر برگزار شد و در پایان اسب «الجیاد» سریع‌تر از خط پایان گذشت و اسب‌های «دلفی آچا» و «آریا» به‌ترتیب رتبه دوم و سوم را از آن خود کردند.

در دور پنجم این مسابقات که ویژه اسب‌های تروبرد برنده 3 سال بود و با شرکت 7 راس اسب به مسافت هزار و ۲۰۰ متر برگزار شد، اسب «میست نایت» اول شد و اسب‌های «تاواسکرت» و «تریموف» به ترتیب دوم و سوم شدند.

رقابت در دور ششم ویژه اسب‌های دوخون ایران کاپ +4 سال بود و با شرکت 12 راس اسب به مسافت 2 هزار و 200 متر برگزار شد و در پایان اسب «فوکوس نورا» اول شد و اسب‌های «آلیار» و «تک تاز» به ترتیب دوم و سوم را کسب کردند.

در دور هفتم این مسابقات که ویژه اسب‌های تروبرد ایران کاپ +4 سال بود و با شرکت 10 راس اسب به مسافت هزار و 700 متر برگزار شد، اسب «بلاتو» اول شد و اسب‌های «بنفیت» و «دینامیت» به ترتیب دوم و سوم شدند.

رقابت در دور هششم و پایانی این مسابقات ویژه اسب‌های ترکمن کلاس 3 (95-81) +3 سال بود و با شرکت 12 راس اسب به مسافت هزار و 700 متر برگزار شد و در پایان اسب «خان جاهد» اول شد و اسب‌های «بایداق کهری» و «دایان حبیب لی» به ترتیب دوم و سوم را کسب کردند.

معرفی چابکسوار برتر

رامین قهرمانی بعنوان بهترین چابکسوار روز سوم هفته پایانی کورس زمستانه ۱۴۰۲ گنبدکاووس معرفی شد.

در پایان رقابت های امروز مبلغ ۳۱ میلیارد و ۱۱۲ میلیون ریال جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های 8 گانه تعلق گرفت.

بر اساس این گزارش: روز چهارم و پایانی این هفته از مسابقات سوارکاری کورس زمستانه گنبدکاووس عصر فردا شنبه 19 اسفندماه در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار می‌شود.

مسابقات اسبدوانی گنبدکاووس جایگاه ویژه ای در ورزش استان و کشور دارد و همه ساله کورس گنبد در 4 فصل معمولا برگزار می شود.

 

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز