امروز : دوشنبه ۰۴ تیر ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

پاییزه گنبدکاووس 300x188 - برترین‌های روز اول هفته پنجم کورس بهاره گنبدکاووس معرفی شدندترکمن نیوز- آینا شیرزاد- نخستین روز هفته پنجم کورس بهاره گنبدکاووس با رقابت ۷۹ راس اسب از سه نژاد «ترکمن، دوخون و تروبرد» در هشت کورس  هزار و هزار و ۲۰۰ متری در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛در دور اول این مسابقات که ویژه اسب‌های بیش از سه ساله نژاد ترکمن هندیکاپ در دسته ۶ بود، اسب «شیلان‌امید» با چابکسواری رضافهیمی، اسب «شهبد‌آریاسب‌یزدان» با چابکسواری علیرضا صالح پور و اسب «نوروز‌یاسین» با چابکسواری رامین قهرمانی به ترتیب در جایگاه‌های نخست تا سوم ایستادند.

قهرمانی دور دوم که ویژه اسب‌های بیش از سه ساله نژاد ترکمن هندیکاپ در دسته سه بود به اسب «رجال‌هورس» با چابکسواری بهرام بینایی رسید، مقام نایب قهرمانی نیز به اسب «خان‌جاهد» با چابکسواری رامین قهرمانی تعلق گرفت و جایگاه سوم نیز به اسب «کارن‌حسین‌پور» با چابکسواری رضافهیمی رسید.

در سومین دور مسابقات که ویژه اسب‌های بیش از سه ساله نژاد دوخون هندیکاپ در دسته میدان آزاد بود قهرمانی به اسب «پاسکال» با چابکسواری رامین قهرمانی رسید، نایب قهرمانی از آنِ اسب «بوی‌گندم» با چابکسواری یاسرآموت شد و در نهایت جایگاه سوم به اسب «سوبهار» با چابکسواری بنیامین جرجانی رسید.

در چهارمین دور این مسابقات که ویژه اسب‌های بیش از سه ساله نژاد دوخون هندیکاپ در دسته ۶ بود اسب «میس‌پاور» با چابکسواری مبین کم بر سکوی قهرمانی تکیه زد، شال و روپوش نایب قهرمانی بر گرده اسب «به نیا» با چابکسواری یونس اورکلی نشست و اسب «شاداماد» با چابکسواری ابراهیم قره داشلی مقام سوم را کسب کرد.

قهرمانی دور پنجم که ویژه اسب‌های بیش از سه ساله نژاد تروبرد maiden در دسته مبتدی و نبرده بود به اسب «سرکان» با چابکسواری نادرصالح پور رسید، مقام نایب قهرمانی نیز به اسب «ساچیل» با چابکسواری یاسین زارعی تعلق گرفت و جایگاه سوم نیز به اسب «شارلاتان» با چابکسواری امین محمدی رسید.

در دور ششم که ویژه اسب‌های بیش از سه ساله نژاد دوخون هندیکاپ در دسته هفت بود اسب «منظره» با چابکسواری بنیامین جرجانی، اسب «تاج بندر» با چابکسواری آق ایولی بشگرد و اسب «ایل شن» با چابکسواری یعقوب توسلی به ترتیب در جایگاه‌های نخست تا سوم ایستادند.

در دور هفتم و پایانی روز نخست هفته دوم که ویژه اسب‌های بیش از سه ساله نژاد دوخون هندیکاپ در دسته پنج بود اسب «لیدی سانگ» با چابکسواری عرفان افق عطا، اسب «مونو پالر» با چابکسواری محمد امین جرجانی و اسب «کامرون» با چابکسواری مبین کم به ترتیب در جایگاه‌های نخست تا سوم ایستادند.

در هشتمین دور مسابقات قهرمانی که ویژه اسب‌های بیش از سه ساله نژاد تروبرد هندیکاپ در دسته ۲ بود به اسب «سامرسانگ» با چابکسواری رامين قهرمانی رسید، نایب قهرمانی از آنِ اسب «کوارک» با چابکسواری اله بردی طویئ شد و در نهایت جایگاه سوم به اسب «سلطانا بوی» با چابکسواری محمد خوجملی رسید.

در پایان رقابت‌های امروز ۱۲ میلیارد و ۶۴ میلیون ریال جایزه نقدی به مالکان، مربیان و چابکسواران اسب‌های اول تا هشتم اهدا شد.

لازم به ذکر است: روز دوم مسابقات این هفته فردا جمعه 28 اردیبهشت در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار می‌شود.

مسابقات اسبدوانی گنبدکاووس جایگاه ویژه ای در ورزش استان و کشور دارد و همه ساله کورس گنبد در 4 فصل معمولا برگزار می شود.

بیشتر بخوانید:
اعتبار ۱۰ میلیاردی برای تجهیز مجموعه‌های سوارکاری گلستان‌

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز