امروز : دوشنبه ۰۴ تیر ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

بهاره 1401 2 300x187 - برترین‌های روز اول هفته هفتم کورس بهاره گنبدکاووس معرفی شدندترکمن نیوز- آینا شیرزاد- نخستین روز هفته هفتم کورس بهاره گنبدکاووس با رقابت ۵۶ راس اسب از سه نژاد «ترکمن، دوخون و تروبرد» در هفت کورس یک‌هزار و ۷۰۰ متری در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ در دور نخست این مسابقات که ویژه اسب‌های بیش از سه ساله نژاد ترکمن هندیکاپ در دسته ۶ بود، ۱۱ سر اسب با هم به رقابت پرداختند که اسب «پینار حبیب لی» زودتر از سایر اسب‌ها از خط پایان عبور کرد و اول شد و اسب‌های «شهبد آریاسب یزدان» و «آلتین شاه محمد» به ترتیب در جایگاه رتبه دوم و سوم قرار گرفتند.

رقابت در دور دوم ویژه اسب‌های بیش از سه ساله نژاد تروبرد هندیکاپ در دسته ۶ بود که با شرکت ۱۰ سر اسب برگزار شد که اسب«کازوکی» اول شد و اسب‌های «جم بابا» و «زاها» به ترتیب دوم و سوم شدند.

در دور سوم نیز که ویژه اسب‌های بیش از سه ساله نژاد دوخون هندیکاپ در دسته پنج بود، هفت سر اسب با هم به رقابت پرداختند که اسب «گویان» با پیشی‌ گرفتن از دیگر رقیبان اول شد و اسب‌های «ستاره تیپ» و «بست گنبد» به ترتیب رتبه دوم و سوم را بدست آوردند.

رقابت در دور چهارم روز نخست از هفته هفتم و پایانی مسابقات اسبدوانی کورس بهاره گنبدکاووس که ویژه اسب‌های بیش از سه ساله نژاد تروبرد هندیکاپ در دسته چهار بود و با شرکت پنج سر اسب برگزار شد، در پایان اسب «نو هج» سریعتر از خط پایان گذشت و اسب‌های «شیرون» و «جاناول» به‌ترتیب دوم و سوم شدند.

در دور پنجم این مسابقات هم که ویژه اسب‌های بیش از سه ساله نژاد دوخون هندیکاپ در دسته چهار بود و پنج سر اسب با یکدیگر به رقابت پرداختند، اسب «دپرم» اول شد و اسب‌های «مونو پالر» و «کارا بای» به ترتیب مقام دوم و سوم را کسب کردند.

رقابت در دور ششم این مسابقات ویژه اسب‌های بیش از چهار ساله نژاد تروبرد هندیکاپ در دسته سه بود که با شرکت ۶ سر اسب برگزار شد و در پایان اسب «فوکوس سرخ» اول شد و اسب‌های «هچ بیوتی» و «فوکوس بی» به ترتیب دوم و سوم شدند.

در دور هفتم و پایانی روز نخست از هفته هفتم مسابقات سوارکاری کورس بهاره گنبدکاووس که ویژه اسب‌های سه ساله نژاد ترکمن هندیکاپ در دسته چهار بود، ۱۲ سر اسب با هم به رقابت پرداختند که اسب «پرنسا» با پیشی‌ گرفتن از دیگر رقیبان اول شد و اسب‌های «هیجا وحدانی» و «آتا قوش جابر» به ترتیب مقام دوم و سوم را کسب کردند.

بر اساس گزارش خبرنگار ترکمن نیوز: در پایان رقابت های امروز مبلغ ۱۱ میلیارد و ۲۸۷ میلیون ریال جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های 7 گانه تعلق گرفت.

لازم به ذکر است: روز دوم مسابقات این هفته  فردا جمعه 18 خردادماه در مجموعه سوارکاری گنبدکاووس برگزار می شود.

مسابقات اسبدوانی گنبدکاووس جایگاه ویژه ای در ورزش استان و کشور دارد و همه ساله کورس گنبد در 4 فصل معمولا برگزار می شود.

بیشتر بخوانید:

مسابقات اسبدوانی بهاره گنبدکاووس در ایستگاه آخر

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز