امروز : سه شنبه ۰۸ خرداد ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

بهاره 1401 300x187 - برترین‌های روز اول هفته دوم کورس بهاره گنبدکاووس معرفی شدندترکمن نیوز- آینا شیرزاد- نخستین روز هفته دوم کورس بهاره گنبدکاووس با رقابت ۷۶ راس اسب از سه نژاد «ترکمن، دوخون و تروبرد» در هفت کورس هزار و  هزار و ۲۰۰ متری در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  در دور اول این مسابقات ۱۰ راس اسب بیش از سه ساله نژاد ترکمن در دسته ۶ به مسافت هزار و ۲۰۰ متر با هم به رقابت پرداختند که اسب «کی شاد میر» زودتر از دیگر اسب‌ها از خط پایان عبور کرد و اول شد و اسب‌های «کارن حسین پور» و «آلتین شاه محمد» به ترتیب رتبه دوم و سوم را کسب کردند.

رقابت در دور دوم که بازهم ویژه اسب‌های بیش از سه ساله نژاد ترکمن در دسته ۶ و با شرکت ۱۲ راس اسب به مسافت هزارو ۲۰۰ متر برگزار شد، اسب «اسپارتاکوس ترکان» اول شد و اسب‌های «سایرا» و «آی تکه ابیورد» به ترتیب دوم و سوم شدند.

در دور سوم که ویژه اسب‌های بیش از سه ساله نژاد تروبرد در دسته ۶ بود و با شرکت ۱۰ راس اسب به مسافت هزار و ۲۰۰ متر برگزار شد، اسب «کازوکی» با پیشی‌ گرفتن از دیگر رقبا اول شد و اسب‌های «هوری هج» و «ژینکو» به ترتیب مقام دوم و سوم را کسب کردند.

رقابت در دور چهارم روز نخست هفته دوم مسابقات اسبدوانی کورس بهاره گنبدکاووس ویژه اسب‌های بیش از سه ساله نژاد دوخون کلسیفاید استیکس در دسته هفت بود که با شرکت ۱۱ راس اسب به مسافت هزار و ۲۰۰ متر برگزار شد و در پایان اسب «اشلی رز» سریع‌تر از خط پایان گذشت و اسب‌های «ملینا» و «لیدی کوئین» به‌ترتیب دوم و سوم شدند.

در دور پنجم این مسابقات که ویژه اسب‌های بیش از سه ساله نژاد دوخون در دسته چهار بود و با شرکت ۱۲ راس اسب به مسافت هزار و ۲۰۰ متر برگزار شد، اسب «کلیور» اول شد و اسب‌های «دپرم» و «ماندانا» به ترتیب مقام دوم و سوم را کسب کردند.

رقابت در دور ششم این مسابقات هم ویژه اسب‌های بیش از سه ساله نژاد دوخون در دسته پنج بود که با شرکت ۱۲ راس اسب به مسافت هزار و ۲۰۰ متر برگزار شد و در پایان اسب «نایس کاپ» اول شد و اسب‌های «مایا نور» و «وستینگ بوی» به ترتیب دوم و سوم شدند.

همچنین دور هفتم به عنوان آخرین دور از روز نخست هفته دوم مسابقات سوارکاری کورس بهاره گنبدکاووس که ویژه اسب‌های بیش از سه سال نژاد دوخون در دسته سه و با شرکت ۹ اسب به مسافت هزار متر برگزار شد، اسب «آژاکس» با پیشی‌ گرفتن از دیگر رقبا اول شد و اسب‌های «ریو بولت» و «ارمیا نور» به ترتیب مقام دوم و سوم را کسب کردند.

بر اساس گزارش خبرنگار ترکمن نیوز: در پایان رقابت های امروز مبلغ ۹ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های 7 گانه تعلق گرفت.

لازم به ذکر است: روزهای دوم و سوم مسابقات این هفته نیز به ترتیب جمعه ۳۱ فروردین و شنبه اول اردیبهشت در مجموعه سوارکاری گنبدکاووس برگزار شود.

مسابقات اسبدوانی گنبدکاووس جایگاه ویژه ای در ورزش استان و کشور دارد و همه ساله کورس گنبد در 4 فصل معمولا برگزار می شود.

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز