امروز : جمعه ۲۱ مرداد ۱۴۰۱

|

نرخ ارز :

ریال

|

دمای هوای شهر

نماینده ولی فقیه در گلستان:

برای ۲۲بهمن پرشور حاضر شوید

noormofidi marave 300x186 - برای 22بهمن پرشور حاضر شویدمراوه تپه-ترکمن نیوز-  نماینده ولی فقیه در گلستان گفت: خواهش می کنم ۲۲ بهمن تا هرکجا می توانید پرشور حاضر شوید چراکه این یک خدمت به این کشور است چراکه برای سال ۹۸ برنامه هایی ریخته اند پس در این ۲۲ بهمن تا جایی که می توانید پرشور حاضر شوید، هرچه جمعیت بیشتری پشت این موضوع باشد بهتر است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌های ایران؛آیت الله نورمفیدی بمناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی بمنظور بررسی مشکلات شهرستان مراوه تپه عصر چهارشنبه ۱۰بهمن ۹۷ وارد این شهر شد.

وی چهارشنبه شب در جمع طلاب مدرسه علوم دینی ربانیه چنارلی حضور یافت و طی نشست صمیمی با طلاب و اساتید این حوزه اظهار داشت: انشالله قدر این جا را بدانید و در این فضای خوب در جمع علمای دین قرار بگیرید، از این موقعیت حداکثر استفاده را کنید تا در آینده مبلغان اسلام و مروجان دین اسلام باشید.

نماینده ولی فقیه در گلستان صبح پنجشنبه ۱۱ بهمن ۹۷ در بیت شهید مراد محمد بهلکه غراوی حضور یافت و ضمن تجلیل از مقام شهدا واین شهید گرانقدر گفت: یکی از درسهایی که شهدا را، ممکن کردن هر ناممکنی عنوان کرد و گفت: شهدا ورزمندگان ما در ۸ سال دفاع مقدس ثابت کردند که می شود با کمترین امکانات و با تکیه برنیروی الهی هر امر سخت و ناممکنی را ممکن ساخت.

در ادامه آیت الله سیدکاظم نورمفیدی در شورای اداری شهرستان مراوه تپه حضور یافت و در یک جلسه کاربردی با دریافت مشکلات توسط فرماندار و دیگر مسئولین شهرستانی و استانی طی سخنانی اظهار کرد: انعقاد این مجلس و محفل به مناسبت ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی است که باید خدا را بابت آن شاکر باشیم، چراکه در این ۴۰ سال بسیاری از عوامل درون و بیرون تلاش کردند با انواع مکر و حیله انقلاب را از پای در بیاورند.

وی افزود: خدای متعال می فرمایند این ها مکر می کنند و خدا در مقابل باطل ساکت ننشسته است، بهترین برنامه ریز خداست، ۴۰ سال است که تلاش کردند این انقلاب را از ما بگیرند و خیلی کارهای عجیب و غریب هم انجام داده اند.

امام جمعه گرگان گفت: مدیران کلی که در این جلسه شرکت کردند وتوضیحاتی که دادند خوشحال کننده بود نیازها خیلی زیاد است اما من با اطمینان عرض می کنم نظام جمهوری اسلامی در حد توانش تلاش می کند، امسال و سال آینده شاید همه نیازها به نتیجه نرسد اما کارهای زیادی شده است و طبق گفته فرماندار کارهای زیادی امسال در دهه فجر با اعتبار ۲۲ میلیارد تومان افتتاح یا کلنگ زنی می شود.

وی با بیان اینکه باید بهترین مدیران برای این بخش ها محروم انتخاب شود، ادامه داد: قرار است در استان تحول رخ دهد و هرچه این ها بیشتر شود برکاتش هم بیشتر خواهد بود، در ابتدای صحبتم آیه ای تلاوت کردم با این مضمون که کار اصلی ما این است که مردم را به سوی خدا دعوت کنیم وظیفه ما طلبه ها این است از همین جلسات استفاده کنیم و وعده های خدا را بیان کنیم اگر بتوانیم کلمات وحی را با شرایط و مقتضیات زمان مطابق کنیم خیلی معجزه کرده ایم.

امام جمعه گرگان گفت: برخی ها مال و ثروت را بد می دانند مخصوصا اوایل انقلاب خیلی از مسائل پیش آمد، آیا قرآن وخدای متعال با زیبایی های زندگی مخالف است؟ مال یک زیبایی است، قدرت یک زیبایی است، آیا خدای متعال با منطق دین ما با این چیزها مخالف است؟ ابدا این گونه نیست هرکس اینگونه فکر کند بر ضد مبانی اسلامی فکر کرده است آنچه از آیات قرآن استفاده می شود این است یک زمانی نکند مال و ثروت شما را از یاد خدا غافل کند و از راه حرام به دست آمده باشد ، مال اصولا یک چیزی است که وقتی سمت آدم می آید ما را از خدا غافل کند و ما ضعیفیم. حضرت علی (ع) فرموده اند به خدا قسم اگر تمام قدرت عالم را به من بدهند تا یک دانه جو از دهان مورچه ای به ظلم در بیاورم این کار را نمی کنم، اینگونه قدرت داشتن راه بهشت می شود و به غیر از این راه جهنم می شود.

وی ادامه داد: قرآن می گوید مال و ثروت بد نیست اما اگر انسان را از یاد خدا غافل کند انسان را به سمت جهنم می برد و در این قضیه شکی نداشته باشید، کسی که این کار را کند زیان کار است و این پیام خداست خدا می گوید از آنچه به شما روزی کردیم انفاق کنید روزی فقط مال نیست، پست و مقام نیست، موقعیت های اجتماعی هم نیست، کسی می تواند در بسته را به روی مردم باز کند باید باز کند.

امام جمعه گرگان با اشاره به وضعیت خانه های مراوه تپه گفت: این خانه ها در خطر است باید مقاوم سازی شود دولت وام می دهند و مشکلی ندارد این موضوع برای کمک است مردم باید بگیرند تا این مقاومت سازی انجام شود این منطقه روی خط زلزله هم قرار دارد و مردم باید خانه های خود را مقاوم کنند.

آیت الله نورمفیدی گفت: خدا می گوید از آنچه برایتان روزی کرده ایم انفاق کنید قبل از اینکه مرگ به سراغتان بیاید اگر این کار را نکنید پشیمان می شوید که وقتی قدرت داشتم چرا این کار را نکردم خدایا عجل مرا عقب بینداز تا کارهای شایسته انجام دهم تا از جایگاه و موقعیتی که دارم به درستی استفاده کنم.

وی افزود: گزارش های ارائه شده خوب بود تا مردم خیالشان جمع باشد،

امروز در شرایط سختی قرار داریم چرا که دشمنان می خواهند نعمتی که پس از دو قرن تلاش به دست آمده است از ما بگیرند، چیزی که دو قرن بزرگان کشور تلاش کردند تا به دست بیاورند، امام راحل موسی زمان ما بود که توانست ما را از این وضعیت نجات دهد ما سرمایه گزاری زیادی کردیم تا این انقلاب به پیروزی رسید.

وی گفت: خواهش می کنم ۲۲ بهمن تا هرکجا می توانید پرشور حاضر شوید چراکه این یک خدمت به این کشور است چراکه برای سال ۹۸ برنامه هایی ریخته اند پس در این ۲۲ بهمن تا جایی که می توانید پرشور حاضر شوید، هرچه جمعیت بیشتری پشت این موضوع باشد بهتر است.

وی گفت: شهر مراوه تپه ۱۲۰۰ هکتار باغ ایجاد کرده است، مسئله تغییر کشت در استان ما مطرح شده پس باید نیروهای جهادی بیایند و بررسی کنند تا ببیند مراوه تپه چه کاری می تواند انجام دهد مثل زعفران که در وامنان به خوبی جواب داده است.

امام جمعه گرگان گفت: مدیران و مسئولان باید بین مردم بیایند و مشکلات مردم را ببینند، رسول خدا(ص) فرمود خداوند در روی زمین بندگانی دارد که دنبال کارسازی هستند این ها بندگان ویژه خدا هستند این وعده خیلی وعده مهمی است شما به وعده های حقوق نباید قناعت کنید باید کاری کنید مزد را از خدا توقع داشته باشید که آن مزد پایانی ندارد.

وی اظهار کرد: پیامبر(ص) می فرماید اگر کسی به دنبال حاجت برادرش بیفتد تا آن را به نتیجه برساند روزی که گام ها می لرزد اما کسی را که در صدد رفع نیازهای مردم باشد این روز قیامت قدمش نمی لرزد.

گفتنی است در پایان آیت الله نورمفیدی ازبیمارستان در حال احداث ۶۴ تختخوابی مراوه تپه بازدید و از روند ساخت این پروژه اظهار رضایتمندی نموده و از تعهد آقای سعیدی کیا ریاست محترم بنیاد مستضعفان به این بیمارستان قدردانی نمود.

همچنین معظم له از مراحل ساخت سد چایلی مراوه تپه بازدید و از نزدیک در جریان ساخت این پروژه توسط کارشناسان آب منطقه استان گلستان قرار گرفت.

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

Most popular crypto channel
بالا
ترکمن نیوز