عبدالکریم جاور امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس 300x188 - برای مقابله با مصیبت ارتباط‌مان را با خداوند متعال و دوستی با رسول‌الله صلی‌الله‌علیه‌وسلم بیشتر کنیمترکمن نیوز:  امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس گفت: خداوند متعال این بلا و مصیبت بزرگ (کرونا) را که همه ی انسان های عالم را گرفتار خود کرده، بخصوص در کشورهای مسلمان و کشور عزیزمان محو و نابود نماید. خداوند به همه بیماران و دردمندان شفای عاجل و به درگذشتگان رحمت واسعه و به مصیب دیدگانی که براثر ابتلا به بیماری کرونا و سایر بلایا عزیزان خود را از دست داده اند صبر و شکیبایی عطا نماید.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛   آخوند عبدالکریم جاور پیش از نماز جمعه این هفته ۱۹ دیماه ۹۹ اظهار کرد: بلاشک این گرفتاری که به نام کوید ۱۹ نامگذاری شده، مصیبت کوچکی نیست و حدود یکسال است که بر دنیا حاکم شده و همه مناسبات اجتماعی از جمله مراسم معنوی نماز جمعه را تحت تاثیر قرار داد است.

🔺️در تاریخ اسلام چنین چیزی نبوده و یا به ندرت پیش آمده که نماز جمعه با وجود امنیت در جامعه به تعطیلی کشیده شده باشد.

🔺️اصل حقیقت چیست و چه باید کرد؟ اهل اسلام ریشه و حقیقت این بلا را درکجا باید جستجو کنند.

🔺️ عوامل مصیب بار بسیارند مثل زلزله، سیل یا آتش سوزی و …، مصیب تنها در بلایای طبیعی خلاصه نمی شود بلکه هر آنچه برای وجود انسان ها ناشایست و ناگوار باشد،مصیب است.

🔺️خداوند متعال درکلام الله مجید و در سوره شورا آیه ۳۰ سرمنشاء مصیبت ها، چه جانی، مالی و در همه شئونات زندگی و مسائل اجتماعی را بیان داشته است؛ همه ی مصیبت ها برگرفته از اعمال و کردار خود انسان ها است.

🔺️ باید به گذشته خود بنگریم که چه کرده کرده ایم و چه اعمالی را حتی به نام اسلام و مسلمانی انجام داده ایم.

🔺️ الله متعال مصیبت را به اندازه اعمالمان بر ما نازل کرده و گرفتار می نماید. باید به خود بیاییم و استغفار کنیم تا خداوند رحمان گناهان ما را بخشیده و بلایا را از ما دور کند.

🔺️امروز این بلای جهانگیر بسیاری از خانواده ها و انسان ها را گرفتار خود کرده و به سرعت در حال گسترش و جهش است و جوامع را تحت تاثیر و موجب استرس روحی و روانی گردیده است.

🔺️برای مقابله با این مصیبت و درمان این وضعیت باید ارتباط مان را با خداوند متعال و دوستی با رسول الله (ص) از آنچه که هست بیشتر کنیم.

🔺️ یکی از داروهای معنوی رفع بلایا صلوات فرستادن به محمد مصطفی (ص) است. هرچه بیشتر صلوات بفرستیم به نورانیت پیامبر (ص) بیشتر متصل خواهیم شد و دلهایمان از پلیدی ها پاک خواهد شد.

🔺️ریشه پاکی انسان ها، داشتن ایمان قلبی به خداوند متعال است. اگر ایمان مسلمان قلبی باشد همه ی افکار، اعمال و کردار وی انسانی و در جهت رضایت الله متعال خواهد بود.

🔺️روایت است که اگر ابتدا و انتهای هر دعایی با ذکر صلوات همراه باشد، دعا مستجاب می شود.

🔺️هرچه صلوات بیشتر گفته شود محبت ها بیشترخواهد شد و هرچه بیشتر استغفار و دعا کنیم بیشتر دعاهایمان مستجاب می شود.

🔺️ بخصوص روز و شب های جمعه صلوات بفرستید زیرا که حضرت محمد (ص) می فرماید: هرکس شب و روز جمعه بر من صلوات بفرستد در روز قیامت شفیع و شاهد وی خواهم بود. هیچ سعادتی ارزشمند تر از شفاعت رسول اله برای نجات از عذاب الهی نیست.

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۹:۱۰

۱۹ دی ۱۳۹۹

کد خبر :

88420

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک