امروز : دوشنبه ۰۳ مهر ۱۴۰۲

|

دمای هوای شهر

آیت الله نورمفیدی مجمع نمایندگان 300x200 - برای رونق تولید و کشاورزی در استان باید گام های اساسی برداشته شودترکمن نیوز: نماینده ولی فقیه در گلستان در دیدار نمایندگان مردم استان گلستان در مجلس شورای اسلامی گفت: برای رونق تولید و کشاورزی در استان باید گام های اساسی برضداشته شود.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ به نقل کانال نماینده ولی فقیه در گلستان،  آیت الله نورمفیدی اظهار کرد: همه باید تلاش کنند تولید در کشور رونق بگیرد اینکه رهبر معظم انقلاب بر مسئله تولید تاکید داشته و دارند برای این است که امروزه در همه جوامع بشری، تولید از اهمیت خاصی برخوردار است و همه به نقش و اهمیت آن واقفند. شما اهل این استان هستید و به یاد دارید که در گذشته اگر کسی به کار کشاورزی مشغول بود یک سر و گردن از دیگران بالاتر بود و در واقع آنهایی که در جامعه امتیاز داشتند از کشاورزان بودند. اما امروز وضعیت کشاورزان ما این چنین نیست، امر تولید در همه بخش‏ها به ویژه در بخش کشاورزی بهم ریخته است و باید مجلس در این باره فکر اساسی کند.
وی افزود: اینکه مردم ببینند مجلس شورای اسلامی در وظایف خودش محکم و استوار است و به وظیفه اصلی خودش در امر قانون گذاری و نظارت درست عمل می کند اعتمادشان به نمایندگان خود و مجلس بیشتر خواهد شد. همه کسانی که دستی در کار دارند باید تلاش کنند و این تلاش صادقانه باشد تا اعتماد هر چه بیشتر مردم را جلب کنند.
نماینده ولی فقیه با اشاره به اینکه امروز یکی از مشکلات جامعه ما کم اعتمادی مردم به سازمانهای دولتی است اضافه کرد: امروز مسئولیت شرعی و انقلابی ما ایجاب می کند بجای اینکه عده ای را به این جناح و عده ی دیگر را به آن جناح نسبت دهیم با خدا پیمان ببندیم که به این مردم در حد توانمان خدمت و در رفع مشکلات کشور تلاش کنیم این به نوبه خودش رضایت خدا و مردم را در پی خواهد داشت و اعتماد آنان را بر می گرداند.
امام جمعه گرگان گفت: ریشه اصلی و اساسی مشکلات کشور این است که ما یک راه و مسیر مستقل و مبتنی بر ارزش های الهی را برای کشور خودمان انتخاب کردیم. مسیری را که از زمان شروع آن تا به امروز نظیر نداشته و نخواهد داشت. این طبع و خاصیت انقلاب ماست و یقینا این روش به طور طبیعی برای دشمنان ما قابل تحمل نیست. هنگامى که رسول خدا(ص) دعوتش را آشکار کرد، سران قریش نزد حضرت ابوطالب(ع) آمده و گفتند: اى ابوطالب فرزند برادرت ما را سبک مغز مى خواند و به خدایان ما ناسزا مى گوید، جوانان ما را فاسد کرده و در جمعیت ما تفرقه افکنده است، اگر این کارها به خاطر کمبود مالى است، ما آن قدر مال براى او جمع آورى مى کنیم که ثروتمندترین مرد قریش شود و حتى حاضریم او را به ریاست برگزینیم. عموی پیامبر(ص) این پیام را به رسول اللّه(ص) عرض کرد، پیامبر(ص) فرمود: اگر آنها خورشید را در دست راست من و ماه را در دست چپ من بگذارند من به آن تمایل ندارم. لذا مسیر غیر از مسیر مورد نظر مستکبرین توسط آنها تحمل نمی شود و با مشکلات عدیده روبرو خواهد شد البته شک نکنیم که مشکلات و سختی ها و دشواری ها خودش سازنده است چرا که این منطق قرآن ماست.
ایشان ادامه دادند: بخشی از مشکلات ما به اوضاع و احوال و شرایط جهانی بر می گردد اما بخشی از مشکلات به مسائل داخلی خودمان مربوط است و دراین بخش تا میتوانیم باید به دنبال اصلاح و حل آن باشیم. باید نا امید نشویم و امید را به مردم برگردانیم، شرایط حساسی داریم و از بیرون و درون مشکلات بر کشور ما فشار می‏آورد. اینکه بخواهیم پیمان اخلاقی ببیندیم ولی به آن عمل نکنیم، هیچ فایده ای نخواهد داشت. در عمل فقط خودمان را نبینیم و به دنبال منافع و مصالح جناح خود نباشیم، اگر این گونه بودیم جز ناامیدی چیز دیگری را در پی نخواهد داشت. باید به خدا پناه ببریم چرا که یک روزی از این دنیا سفر می کنیم و بدانیم که مرگ و برزخ و قیامتی است، اینجا شاید به کسی پاسخگو نباشیم اما آنجا باید پاسخگو باشیم.
آیت ا… نورمفیدی ادامه داد: ضمن توجه به تکمیل پروژه زهکشی زمین های زراعی استان و آشوراده تلاش کنید اجماعی در مجلس شکل بگیرد تا راه آهن اینچه برون به گنبد و آزادشهر و شاهرود و خط ریلی بندرعباس متصل شود و با هم راهی نمایندگان استان های ذی نفع این طرح اجرایی شود چرا که نقل و انتقال کالا و تجارت کمک بزرگی به اقتصاد استان ما خواهد کرد.
نماینده ولی فقیه در استان گفتند: از اوایل انقلاب نحوه تعامل بنده با هم استانی های اهل سنت ما یک تاکتیک نبوده بلکه من آن را یک وظیفه شرعی، دینی و اعتقادی می دانم. از نظر بنده مسئله وحدت امت اسلامی تاکتیک نیست بلکه یک آرمانی است که همه بزرگان اسلام که اهل درک مصالح اسلام بودند، چه شیعه و چه سنی بدنبال آن بوده و هستند.

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز