امروز : جمعه ۱۰ آذر ۱۴۰۲

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    86011

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    12:24 | ۰۳ آذر ۱۳۹۹

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

عثمان 300x158 - برای بازگرداندن پیکر شیخ عثمان آمادگی داریمترکمن نیوز:  استاندار کردستان با تاکید بر اینکه سلسلە نقشبندیە منشاء خدمات بسیار بزرگی در ایران و دیگر کشورهای همسایە بودەاند، گفت: برای بازگرداندن پیکر شیخ عثمان آمادگی داریم.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  به نقل از پایگاە اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ بهمن مرادنیا درسفر به شهرستان سروآباد و حضور در خانقاه شیخ عثمان سراج الدینی با بیان اینکه سلسله نقشبندیه همواره در تربیت جوانان و گسترش علم و معرفت و تدین تلاش کرده اند گفت: حضور جوانان و نوجوانان در خانقاه شیخ عثمان و همت آنان در فراگیری علم و معرفت نوید بخش تربیت انسانهای فرهیخته در آینده است.

وی با بیان اینکه ساماندهی، نوسازی و بهسازی خانقاه شیخ عثمان و محوطه آن امری لازم و ضروری است پیشنهاد داد: هیاتی از طرف اهالی و دولت برای شناسایی و رفع مشکلات این منطقه تشکیل شود و ما نیز در تامین اعتبار برای برطرف کردن مشکلات و تامین زیرساخت ها اقدام خواهیم کرد.

مرادنیا عنوان کرد: حضرت شیخ عثمان در دوران اقامتشان در منطقه تلاش های زیادی برای بهبود کشاورزی و ایجاد باغات انجام دادند و اکنون نیز از سازمان جهاد کشاورزی میخواهم در خصوص گسترش باغات و توسعه کشاورزی بازنگری های لازم را انجام دهند.

استاندار کردستان به خدمات فراوان سلسله نقشبندیه در گسترش دین و معرفت اشاره کرد و افزود: ما آمادگی داریم تا در این منطقه مدرسه عالی نقشبندیه ایجاد کنیم که این امر می تواند به رونق منطقه از هر لحاظ منجر شود.

مرادنیا در ادامه سخنان خود یکی از خواست های مردم را بازگرداندن پیکر حضرت شیخ عثمان سراج الدینی ذکر کرد و گفت: طبق شنیده‌ها شیخ عثمان در زمان حیاتشان تمایل داشته اند که در محمودآباد به خاک سپرده شوند، بنابر این ما آمادگی کامل داریم تا مقدمات بازگشت پیکر مقدس ایشان را فراهم کنیم.

وی در پایان گفت: نام و نشان شیخ عثمان سراج الدینی و سلسلەبزرگ نقشبندیە هرگز فراموش نخواهد شد و همچون چراغی بر سر راە آیندگان خواهد درخشید.

 

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز