در مصاحبه اختصاصی رئیس نمایندگی وزارت امور خارجه با خبرگزاری ترکمن نیوز مطرح شد:

ذوالفار امیر شاهیر ترکمن نیوز 300x198 - برای ارتقای شرایط اقتصادی، جذب سرمایه گذار در استان گلستان اهمیت به سزایی داردترکمن نیوز: رئیس نمایندگی وزارت امور خارجه در استان گلستان گفت: در شرایط کنونی برای ارتقای وضعیت اقتصادی، جذب سرمایه گذار بهترین مولفه توسعه تجاری و جهش تولید است.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ ذوالفقار امیرشاهی در گفت و گو با خبرنگار ترکمن نیوز اظهار داشت: با توجه به تحریم های یکجانبه و ظالمانه آمریکا و شرایط اقتصادی کشور همچنین شیوع کرونا در جهان، ایران و گلستان این ضرورت را می طلبد تا در جهت توسعه اقتصادی و ارتقای معیشت مردم در مسیر جلب سرمایه گذار داخلی و خارجی به استان بکوشیم.

وی افزود: بیش از ۲۴ سال از تاسیس دفتر وزارت امور خارجه در استان گلستان می‌گذرد و از شهریور سال گذشته (۱۳۹۸) این دفتر به نمایندگی وزارت امور خارجه ارتقاء یافت.

امیرشاهی با اشاره به هدف راه اندازی نمایندگی وزارت امور خارجه در گلستان گفت: این استان با توجه به ویژگی های منحصر به فردی که دارد به خصوص مشترکات فرهنگی و تاریخی با کشورهای آسیای مرکزی به ویژه همجواری و مرز طولانی استان گلستان با جمهوری ترکمنستان ضرورت داشت نمایندگی وزارت امور خارجه برای حل مسائل اقتصادی، تجاری، کنسولی و حقوقی مردم عزیز گلستان در استان مستقر شود.

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۲۱:۲۷

۱۱ تیر ۱۳۹۹

کد خبر :

78174

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک