امروز : پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

4 145 300x224 - بدترین عوارض خیره شدن به مانیتور و گوشیترکمن نیوز: اگر شماهم از آن دسته افرادی هستید که زیاد به صفحات گوشی و مانیتور خیره می شوید بهتر است عوارض و مشکلات اینکار را بدانید.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  زمانی که شما به صفحات نمایشی مثلاً صفحه تلویزیون خیره می شوید، کمتر پلک می زنید و در نتیجه چشمانتان بیش از همیشه باز می ماند و خشکیِ چشم را به همراه خواهد داشت.

همانطور که قبلا هم گفتیم، وقتی که شما به صفحه کامپیوتر یا صفحات مشابه زل می زنید و خیره می شوید، به خاطر کمتر پلک زدن، چشم تان بیشتر خشک می شود و در نتیجه ممکن است بعد از مدت زمانی احساس سوزشِ چشم هم داشته باشید.

میگرن چشمی

آیا تا به حال در مورد سندروم بینایی کامپیوتر چیزی شنیده‌اید؟ این اتفاق برای افرادی می‌ افتد که مدت زمان زیادی در طول روز به صفحه کامپیوتر خیره می‌ شوند که ممکن است باعث ایجاد مشکلات بینایی یا حتی میگرن چشمی هم بشود که سر درد شدیدی را هم به همراه خواهد داشت.

تاریِ دید

یکی از علائم میگرن چشمی، تاری دید است که بعد از آن سر درد شدیدی تجربه می شود و زمانی هم این اتفاق می افتد که شما به صفحات الکترونیکی نگاه می کنید؛ یعنی اگر کتاب چاپی دست تان بگیرید و بخوانید، این مشکل برایتان رخ نمی دهد.

مشکل در تمرکز بینایی

وقتی که برای خواندن چیزی به صفحات الکترونیکی خیره می شوید، چشم شما مدام در حال تلاش است که همه چیز را واضح ببیند؛ اما ممکن است کم کم به خاطر کار کشیدن زیاد، این قدرت تمرکز از بین برود.

درد گردن و فک

بعد از این که مدت زمان طولانی به صفحات نمایش خیره می شوید، احتمالاً علائمی مثل سفت شدن گردن یا گردن درد یا حتی درد فک ایجاد شود که با مشکلات بینایی رابطه مستقیم دارد.

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز