امروز : دوشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱

|

نرخ ارز :

۲۵۵,۹۰۰

ریال

|

دمای هوای شهر

turkmenistan turkmensnews 300x209 - بحران رنگ خودروها در کشور ترکمن هاترکمنستان-ترکمن نیوز-  تصمیم عجیب دولت ترکمنستان برای ممنوعیت تردد خودروهای با رنگ تیره در این کشور موجب شده شهروندان با بحران رنگ آمیزی خودرو در این کشور مواجه شوند. رنگ آمیزی هر خودرو ۱۸ هزار منات، معادل ۵۱۴۳ دلار هزینه بر می دارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن های ایران،  به نقل از پایگاه خبری تایمز آسیای مرکزی، پس از ممنوعیت استفاده از وسائل نقلیه با رنگ مشکی، به نظر می رسد مقامات ترکمنستان تصمیم گرفته اند تردد تمام خودروهایی که رنگی به جز سفید دارند را در تابستان سال جاری ممنوع کنند. این خبر را نخستین بار وبسایت «تاریخ ترکمنستان» که خارج از این کشور مستقر می باشد، منتشر کرده است.
مسئولین این وبسایت گزارش کرده اند که تا پایان ماه مارس وسائل نقلیه موتوری با رنگ های تیره فرصت داشتند وسائل خود را به استانداری ها بفروشند، اما اکنون این مهلت به پایان رسیده است. در خصوص ساکنین پایتخت ترکمنستان، عشق آباد، شهروندان موظف شده اند تا رنگ خودروهای خود را تغییر بدهند. این ممنوعیت باعث افزایش قابل توجه هزینه خدمات تغییر رنگ خودروها شده است.
میانگین هزینه رنگ خودرو حدود ۱۸ هزار منات است که بر اساس نرخ رسمی هر ۳٫۵ منات یک دلار، معادل ۵۱۴۳ دلار می شود. بر اساس نرخ بازار سیاه دلار در ترکمنستان که هر ۱۶ منات برابر با یک دلار مبادله می شود، این رقم به مبلغ ۱۱۲۵ دلار می رسد. مراکز خصوصی کوچک خدمات خودرو مبلغی بین ۸ الی ۱۴ هزار منات را برای تغییر رنگ خودروها دریافت می کنند. البته در برخی مراکز دیگر پیشنهادهایی بین ۴ الی ۶ هزار منات هم برای رنگ آمیزی خودروها، البته با کیفیت پایین تر، پیشنهاد می شود.
علاوه بر این در عشق آباد خبرهایی مبنی بر کمبود رنگ سفید گزارش شده است. تا دو ماه پیش هر ۴۲۰۰ گرم رنگ سفید ساخت امارات متحده عربی معادل ۱۵۰۰ منات فروخته می شد، اما از ابتدای ماه آوریل این رقم یک و نیم برابر شده است. رنگ های ارزان تر ساخت چین نیز در بازار ترکمنستان موجود است.

 

گردآوری:گروه خبری ترکمن نیوز

لینک عضویت در کانال

https://t.me/ITNAnews

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

Most popular crypto channel
بالا
ترکمن نیوز