امروز : سه شنبه ۰۱ اسفند ۱۴۰۲

|

دمای هوای شهر

چی ترکمن تولید کشور1 300x200 - با کم رنگ کردن مصرف کالاهای خارجی و ترغیب مردم به استفاده از کالاهای داخلی به تولید کشور کمک کنیمبندرترکمنتورکمن نیوز:  فرماندار ترکمن گفت: امسال سال رونق تولید است و با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری در راستای حمایت از تولید داخلی، بایستی تلاش کنیم میزان قاچاق کالا را کاهش دهیم و با کم رنگ کردن خرید و مصرف کالاهای خارجی و ترغیب مردم به استفاده از کالاهای داخلی به تولید کشور کمک کنیم.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ الیاس هیوه چی در جلسه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان ترکمناظهار کرد: بایستی با قدرت در این مسیر به جلو حرکت کنیم و برنامه ها و راهکارهای موثری را در پیش بگیریم تا میزان قاچاق کالا کاهش یابد. وی همچنین بر ارائه گزارش ها بصورت مستمر به کمیسیون استان تاکید کرد.
هیوه چی افزود: کالاهای قاچاق در زمینه محصولات آرایشی و بهداشتی ممکن است باعث صدمه و تهدید برای سلامتی مردم باشد.
وی در خصوص موضوع دام و دامداری نیز بر برنامه ریزی و انجام اقدامات جهت پیشگیری از تهدید تاکید کرد و افزود: اقدامات بهداشتی در خصوص دام از جمله واکسن ها و داروها بایستی مورد توجه قرار گیرد چرا که با سلامت انسان ها و دام ها سر وکار دارد.
فرماندار تصریح کرد: در حوزه مراقبت از فرهنگ ملی ما، افراد سودجو با اقدامات خود سعی در زیر سوال بردن آن دارند که بایستی در سطح شهرستان با برنامه ریزی تلاش کنیم مردم از اجناس داخلی استفاده کنند و رغبتشان برای استفاده از کالاهای خارجی کم شود و تولید رونق یابد، لذا در این راستا راه اندازی مرکزی برای رونمایی از صنایع دستی و کالاهای محلی برای فروش و خرید مردم را پیشنهاد کرد.
وی همچنین به اثرات مثبت اقدامات در حوزه اشتغال و آموزش در روستاهای هدف در خصوص مبارزه با قاچاق کالا اشاره کرد.
هیوه چی در پایان تاکید کرد وظیفه ما بعنوان مدیر، در راستای جلوگیری از توطئه استکبار و در جهت استمرار نظام و توسعه و پیشرفت کشور و منطقه برنامه ریزی مدون و ارائه راهکارهای مناسب و عملیاتی کردن آنهاست.
ابراهیم دشتیان دبیر کمیسیون برنامه ریزی، نظارت و مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان در این جلسه اظهار کرد شهرستان ترکمن در خصوص موضوع صید و صیادی فعال است و در زمینه اشتغال بایستی فعال و نگاه خاصی به ساحل نشینان صورت گیرد و موضوع شرکتهای تعاونی توسط شیلات ساماندهی شود.
وی همچنین بر ثبت و شناسایی انبارها در سامانه جامع و صحت سنجی و رسید حواله انبار تاکید کرد و افزود: اداره صنعت، معدن و تجارت در این زمینه دقت بیشتری بعمل آورد تا مبارزه با قاچاق کالا تشدید شود و فرمایشات مقام معظم رهبری به درستی اجرایی شود.

به گزارش خبرنگار تورکمن نیوز: این جلسه با حضور فرماندار، دبیر کمیسیون برنامه ریزی، نظارت و مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان و سایر اعضاء، صبح امروز دوشنبه 20 خرداد در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز