امروز : شنبه ۰۵ خرداد ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

ostandar turkmensnews 24 300x200 - با فعال شدن چرخه اقتصادی در بافت های فرسوده زمینه ایجاد اشتغال فراهم می شودگلستان-ترکمن نیوز-  استاندار گلستان با تاکید اهمیت کار در حوزه راه و شهرسازی ، اظهار کرد: با فعال شدن چرخه اقتصادی در بافت و با منابع خوبی که دولت در این بخش ارائه می دهد زمینه اشتغال و کاهش آسیب فراهم می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن های ایران،  به نقل روابط عمومی استانداری، دکتر سید مناف هاشمی ظهر امروز 24 خرداد در دومین جلسه ستاد بازآفرینی شهری استان که با حضور دکتر عباس آخوندی وزیر راه وشهرسازی و نمایندگان گلستان در مجلس شورای اسلامی و مدیران ستادی برگزار شد ، تصریح کرد: برای بخش خصوصی صرفه اقتصادی از اهمیت بالایی برخوردار است که با ایجاد بسترهای لازم و پيشنهاد بسته های حمایتی برای سرمایه گذاران این مهم ایجاد می شود.
وی افزود:گلستان تاكنون از ظرفیت های ستاد بازآفرینی آن گونه که باید و شاید استفاده نکرده و آمارها نشان می دهد به جز اندکی در گرگان و گنبد اقدامات خاصي صورت نگرفته است که تلاش جدی مسئولان استان را می طلبد.
استاندار گلستان با بیان اینکه باید خواسته های استان به درستی به دولت منتقل شود، گفت: باید با انگیزه و اراده کامل و استفاده از تمامی ظرفیت های دبیرخانه و دستگاه های اجرایی عضو ستاد تلاش کنیم جایگاه استان را ارتقا دهیم.
دکتر هاشمی خاطرنشان کرد: باید تلاش‌ها به گونه‌ای باشد که استان در این مقطع کنونی بتواند از ظرفیت دستور رئیس جمهور در خصوص بازآفرینی شهری بهره بیشتری ببرد.
وی یادآور شد: در این کار می‌توان حتی از ظرفیت سرمایه‌گذاران خارج از استان هم استفاده کرد و در این زمینه هر حمایتی لازم باشد از سرمایه‌گذاران به عمل می‌آوریم.
استاندار گلستان با اشاره به اینکه در سال96 تعهد اشتغال استان 19هزار نفربوده که تا پایان سال قبل به 21هزار نفر افزایش داشته ، افزود: برای سال 97 تعهد اشتغال دولت 21 هزار نفر است که 30هزاراشتغال برای امسال پیش بینی می شود.
دکتر هاشمی افزود:گلستان به عنوان رنگین کمان ایران زمین بوده که مجموعه ای از اقوام مختلف نظیر فارس، ترک، ترکمن، سیستانی، بلوچ، قزاق و…است که با وجود تنوع قومیتی، زبانی و مذهبی با صلح و صفا در کنار هم زندگی می کنند.
وی ضمن تقدیر از زحمات و همکاری خوب نمایندگان استان تصریح کرد: در هشت ماهه گذشته گلستان از لحاظ پرداختهای تسهیلات رفع موانع تولید رتبه پنجم کشور را کسب کرد.
استاندار گلستان افزود: اگرچه گلستان قبلا یکی از قطب بزرگ کشاورزی و دامپروری بوده اما در حوزه گردشگری و صنعت ،معدن و تجارت نیز گام‌های بزرگی در این مدت در استان برداشته شده است.
همچنین در این جلسه محبوبي مديركل راه وشهرسازي ودبير ستاد بازآفريني شهري استان گلستان در اين جلسه گزارش مبسوطي از عملكرد ستاد در سال 96 و برنامه های سال 97 ارائه کرد.
گفتني است در اين جلسه ابراهیمی و قره خانی نمایندگان مردم آزاد شهر و علی آباد در مجلس شورای اسلامی،دادبود شهردار گرگان از اقدامات انجام شده در اين حوزه گزارشاتی را ارائه کردند

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز