امروز : سه شنبه ۰۸ خرداد ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

ترکمن نیوز- حوصله‌تون از تمیز کردن مداوم آشپزخانه سر نمی‌ره؟ احساس می‌کنید کل زندگی‌تون رو صرف سابیدن و شستن کرده‌اید؟ خب، خبر خوب اینه که لزوماً نباید اینطور باشه! با یه ترفند ساده و کاربردی، می‌تونید کاری کنید که آشپزخانه‌تون تا دو سال تمیز و درخشان باقی بمونه.

1 3 300x169 - با رعایت این نکته آشپزخانه 2 سال یکبار کثیف میشه!

حالا شاید فکر کنید این یه شوخی بی‌مزه است، اما حقیقت داره. راز این تمیزی ماندگار، در پیشگیری است. همونطور که می‌گن «پیشگیری بهتر از درمانه»، با رعایت چند نکته‌ ساده در آشپزی و نگه‌داری از آشپزخانه، می‌تونید از کثیفی و به‌هم‌ریختگی دائمی جلوگیری کنید.

خداحافظی با روغن داغ: می‌دونیم که سرخ کردن غذا خیلی‌ خوشمزه‌ست، اما روغن داغ دشمن تمیزی آشپزخانه‌ست. روغن داغ که روی اجاق گاز پخش میشه، چسبنده و تمیز کردنش سخته. به‌جای سرخ کردن، سعی کنید از روش‌های پخت سالم‌تر مثل بخارپز کردن، گریل کردن یا پختن در فر استفاده کنید.

روی نظافت حین پخت تمرکز کنید: همین‌طور که آشپزی می‌کنید، یه دستمال مرطوب دم دست داشته باشید و به‌صورت مرتب، لکه‌ها و ریخت و پاش‌های روی اجاق گاز، کابینت و کانتر رو تمیز کنید. تمیز کردن لکه‌های تازه خیلی راحت‌تر از لکه‌های قدیمی و خشک‌شده است.

ظروف رو روی هم تلنبار نکنید: اجازه ندید سینک ظرفشویی پر از ظرف‌های کثیف بشه. بعد از هر وعده غذایی، کمی وقت بگذارید و ظرف‌ها رو بشورید یا توی ماشین ظرفشویی بگذارید. ظروف تمیز و مرتب، کل فضای آشپزخانه رو تمیزتر و دل‌بازتر نشون میده.

از وسایل چندکاره استفاده کنید: به‌جای اینکه کابینت‌ها رو پر از وسایل مختلف و کم‌استفاده کنید، روی وسایلی که چند کارایی دارند سرمایه‌گذاری کنید. مثلاً یه خردکن برقی می‌تونه جای چندین چاقو و رنده رو بگیره. با این کار، هم فضای کمتری اشغال میشه و هم تمیز کردن آشپزخانه راحت‌تره.

با رعایت این نکات ساده، می‌تونید رویا داشتن یه آشپزخانه‌ تمیز و درخشان تا دو سال رو به حقیقت تبدیل کنید. دیگه لازم نیست هر آخر هفته کل روزتون رو صرف تمیزکاری کنید. به جاش، می‌تونید از وقتتون برای آشپزی‌های لذت‌بخش، دورهمی‌های دوستانه و استراحت در خونه‌ تمیز و مرتب‌تون استفاده کنید.

راز تمیزی ماندگار آشپزخانه: سبد سوپری کابینت

از کابینت‌های به‌هم ریخته و پیدا نکردن وسایل آشپزی خسته شدید؟ احساس می‌کنید آشپزخانه‌تون هرگز واقعاً تمیز نمی‌شه چون کابینت‌ها همیشه شلوغ هستند؟ خب، خبر خوب اینه که یه راه‌حل ساده و کاربردی برای این مشکل وجود داره: سبد سوپری کابینت!

بله، درست خوندید! سبدهای سوپری که معمولاً برای خرید و حمل مواد غذایی استفاده می‌شن، می‌تونن کلید نظم و تمیزی کابینت‌های آشپزخونه‌تون باشن.

چطور؟ خیلی ساده‌ست!

تفکیک و سازماندهی: با استفاده از سبدهای سوپری، می‌تونید وسایل رو توی کابینت‌ها تفکیک و سازماندهی کنید. مثلا:

  • یه سبد برای ادویه‌ها و چاشنی‌ها
  • یه سبد برای حبوبات و خشکبار
  • یه سبد برای قوطی‌های کنسرو
  • یه سبد برای ظروف پلاستیکی

استفاده از این نظم دهنده کابینت باعث می‌شه که بدون به‌هم ریختگی، به همه چیز دسترسی داشته باشید. دیگه لازم نیست کل کابینت رو زیر و رو کنید تا اون ادویه‌ خاص رو پیدا کنید!

خداحافظی با قفسه‌های به‌هم ریخته: قفسه‌های عمیق کابینت‌ها می‌تونن کابوس هر آشپز باشن. وسایل ته قفسه گم میشن و دسترسی بهشون سخته. با سبدهای سوپری می‌تونید فضا قفسه رو به بخش‌های قابل دسترسی تقسیم کنید. به این ترتیب، از تمام فضا کابینت به طور بهینه استفاده می‌شه و دیگه وسیله‌ای ته قفسه گم نمی‌شه.

قابل حمل و انعطاف‌پذیر: سبدهای سوپری سبک و قابل حمل هستن. می‌تونید به راحتی اونها رو بیرون بیارید، تمیز کنید و دوباره سر جای خودشون قرار بدید. این انعطاف پذیری، تمیز کردن کابینت‌ها رو بسیار راحت‌تر می‌کنه.

کابینت‌های مرتب، آشپزخانه‌ای تمیز: وقتی کابینت‌ها مرتب و سازماندهی‌شده باشن، کل فضا آشپزخانه تمیزتر و دل‌بازتر به نظر می‌رسه. دیگه‌ خبری از وسایل ریخته‌پاشیده روی کابینت و احساس آشفتگی نیست.

راه‌حل کم‌هزینه و با ارزش: سبدهای سوپری راه‌حلی بسیار کم‌هزینه و در عین حال با ارزش برای نظم دادن به کابینت‌ها هستند. می‌تونید با یه سرمایه‌گذاری کوچک، کابینت‌هایی مرتب و آشپزخانه‌ای تمیز و دل‌نشین داشته باشید.

پس منتظر چی هستید؟ همین امروز چند تا سبد سوپری تهیه کنید و کابینت‌های آشپزخونه‌تون رو متحول کنید. با کمی سازماندهی و استفاده از راه‌حل‌های ساده، می‌تونید از آشپزی و وقت گذروندن توی آشپزخانه‌ تمیز و مرتب‌تون لذت ببرید!

خداحافظی با نظافت مداوم آشپزخانه: نظم دهنده کشو

از باز کردن کشوهای آشپزخانه و مواجه شدن با آشفتگی خسته شدی؟ احساس می‌کنی هر بار برای یه قاشق یا چاقو باید کل کشو رو زیر و رو کنی؟

میدونم چقدر این وضعیت کلافه کننده‌ست و باعث میشه آشپزی کردن لذت خودش رو از دست بده.

خب، خبر خوب اینه که راه‌حلی ساده و کاربردی برای این مشکل وجود داره که بهت کمک می‌کنه با نظافت مداوم آشپزخانه خداحافظی کنی: نظم‌دهنده‌های کشو!

این ابزارهای به ظاهر ساده، می‌تونن کلید نجات شما از کشوهای به‌هم ریخته و آشپزخانه‌ای تمیز باشن.

چطور؟ خیلی راحت‌تر از اون چیزیه که فکر می‌کنی!

سازماندهی و دسترسی آسان: با استفاده از نظم‌دهنده‌های کشو می‌تونید فضای داخلی کشوها رو بخش‌بندی کنید و وسایل رو تفکیک و سازماندهی کنید. مثلا:

  • یه بخش برای قاشق و چنگال
  • یه بخش برای چاقو و ابزار برش
  • یه بخش برای وسایل دم دستی مثل درب بازکن و رنده

این کار باعث می‌شه بدون به‌هم ریختگی و اتلاف وقت، به هر وسیله‌ای که نیاز دارید دسترسی پیدا کنید. دیگه لازم نیست کل کشو رو زیر و رو کنید تا اون چاقوی گمشده رو پیدا کنید!

خداحافظی با وسایل گم‌شده: اعصاب‌خوردی گم شدن وسایل توی کشوهای عمیق، دیگه تموم میشه. با نظم‌دهنده‌ها می‌تونید فضای کشو رو به بخش‌های قابل مشاهده و تفکیک‌شده تقسیم کنید. به این ترتیب، دیگه وسیله‌ای ته کشو گم نمیشه و همیشه همه چیز دم دستتونه.

استفاده بهینه از فضا: با کمک نظم‌دهنده‌ها می‌تونید از تمام فضای کشو به درستی استفاده کنید. دیگه خبری از فضای خالی و بلااستفاده روی ام دی اف آشپزخانه یا وسایل روی هم تلنبار شده نیست.

تمیز کردن آسان‌تر: نظم‌دهنده‌های کشو قابل حمل هستن. می‌تونید به راحتی اونها رو بیرون بیارید، تمیز کنید و دوباره سر جای خودشون قرار بدید. این موضوع، به خصوص موقع تمیز کردن کلی آشپزخانه خیلی به دردتون می‌خوره.

کابینت‌های مرتب، آشپزخانه‌ای تمیزتر: وقتی کشوها مرتب و سازماندهی‌شده باشن، کل فضای کابینت و در نتیجه کل آشپزخانه تمیزتر و دل‌بازتر به نظر می‌رسه. دیگه‌ خبری از وسایل ریخته‌پاشیده و احساس آشفتگی نیست.

راه‌حل کم‌هزینه و با ارزش: نظم‌دهنده‌های کشو راه‌حلی بسیار کم‌هزینه و در عین حال با ارزش برای ایجاد نظم در آشپزخانه هستند. می‌تونید با یه سرمایه‌گذاری کوچک، از آشپزخانه‌ای تمیز و مرتب و در نتیجه، آشپزی لذت‌بخش‌تر، لذت ببرید.

پس منتظر چی هستید؟ همین امروز چند تا نظم‌دهنده‌ کشو تهیه کنید و با سازماندهی ساده‌ کشوها، کل آشپزخانه‌تون رو متحول کنید. با کمی خلاقیت و استفاده از راه‌حل‌های کاربردی، می‌تونید از تمیزی و مرتب بودن آشپزخانه‌تون برای مدت طولانی‌تری لذت ببرید!

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز