امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

.jpg - با بیمه دندانپزشکی، هزینه گزاف دندان پزشکی را در 1400 به صفر برسانیدترکمن نیوز:  هزینه‌های دندانپزشکی در ایران بسیار بالاست. متاسفانه دندان‌ها هم جزو اندام آسیب پذیر بدن به شمار می‌آیند. درد طاقت فرسای دندان یک طرف، درد هزینه‌های سنگین دندانپزشکی طرف دیگر.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  بنابر اعلام بیمه دات کام، در این مواقع، شاید پیش خود بگویید:” کاش بیمه‌ای برای کاهش هزینه‌های درمان دندان بود”. سازمان تامین اجتماعی، بیمه دندانپزشکی را با این هدف ارائه کرده است. بیمه دندانپزشکی هزینه‌های امور ترمیم و درمان بیماری دندان را می‌کاهد. در ادامه بیشتر در خصوص این بیمه و ثبت نام آن صحبت می شود.

بیمه تامین اجتماعی برای پوشش دهی هزینه‌های دندانپزشکی

بیمه تامین اجتماعی یکی از بیمه‌هایی است که با داشتن دفترچه آن، می توان هزینه‌های بیماری‌های دندان را پوشش داد. باید توجه داشت که هر چند برخی از مراکز تامین اجتماعی، خدمات دهان و دندان را رایگان ارائه می کنند؛ اما این خدمات بسیار محدود است؛ بیمه‌نامه بیماری‌های دندان تامین اجتماعی روزانه فقط شامل حال تعداد کمی از افراد می گردد. علاوه بر آن به این نکته نیز باید اشاره شود که این خدمات فقط شامل

کشیدن دندان

پر کردن آن به صورت معمولی

جرم گیری

است. بیمه تامین اجتماعی سایر خدمات دیگر دندانپزشکی را به مراجعه کنندگان پوشش نمی دهند. به علاوه، سیستم نوبت دهی برای گرفتن نوبت دندانپزشکی در این مراکز نیز خود از دیگر مشکلاتی است که وقت بسیار زیادی را از افراد را می‌گیرد.

افراد مختلف با توجه به این مشکلات و نیز هزینه‌های زیاد دندانپزشکی، سعی می‌کنند با ثبت نام بیمه تکمیلی بتوانند از خدمات بهتری در این زمینه بهره مند شوند. آن‌ها می‌خواهند هزینه های دندانپزشکی را برای خود به طرز چشمگیری کاهش دهند. در ادامه برای اطلاع بیشتر شما از بیمه تکمیلی دندانپزشکی تامین اجتماعی صحبت می شود.

پوششهای بیمه تکمیلی دندانپزشکی تامین اجتماعی عبارتند از:

1. پرداخت ویزیت دندانپزشکی

2. ترمیم پوسیدگی و خرابی های دندان‌ها

3. پر کردن دندان در انواع مختلف خود از جمله: آمالگام و کامپوزیت و…

4. جرم گیری دندان

5. بروساژ دندان های فک بالا و پایین

6. جراحی دندان

7. کشیدن انواع دندان ها از جمله دندان های جلویی و عقبی و نیز کشیدن دندان عقل

8. تصویربرداری و رادیوگرافی دندان ها

9. پانسمان دندان

همان طور که مشاهده می کنید؛ خدمات و پوشش‌های بیمه تکمیلی دندانپزشکی بسیار جالب توجه است. در صورت ابتلا به بیماری‌های دهان و دندان، شما می‌توانید با داشتن بیمه تکمیلی تامین اجتماعی، از خدمات یاد شده بهره وافر ببرید.

ثبت نام بیمه دندانپزشکی تکمیلی تامین اجتماعی

شما می‌توانید به صورت حضوری با مراجعه به یکی از نزدیک ترین شعبه‌های سازمان تامین اجتماعی، نسبت به ثبت نام بیمه تکمیلی مخصوص دندان‌ها اقدام کنید و از خدمات آن به خوبی استفاده کنید. پس با توجه به این دو مقوله بسیار مهم یعنی کاهش هزینه های دندانپزشکی و نیز گستردگی و تنوع بالای خدمات دندانپزشکی بهتر است ثبت نام بیمه دندانپزشکی تکمیلی تامین اجتماعی در اولویت قرار بگیرد تا بتوان از خدمات آن بهره مند شد.

پوشش بیمه دندانپزشکی بسته به عوامل مختلف

یکی از مسائل بسیار حائز اهمیت پیش از ثبت نام بیمه دندان پزشکی یا همان بیمه تکمیلی دندانپزشکی تامین اجتماعی به عنوان بهترین بیمه تکمیلی، میزان پوشش دندانپزشکی است. میزان پوشش‌دهی خدمات دندانپزشکی در بیمه تکمیلی بسته به شرکت های مختلف بیمه‌ای متفاوت است. از طرفی دیگر، سقف پوششی که بیمه دندانپزشکی برای شما در نظر می گیرد؛ بستگی به میزان حق بیمه پرداختی است. اگر یک شرکت با خدمات بیمه‌ای و پوشش های بیشتر دندانپزشکی را انتخاب کرده و حق بیمه بیشتری را پرداخت نمایید؛ می‌توانید از خدمات بیمه‌ای بیشتر در زمینه دندانپزشکی بهره‌مند شوید.

بیمه تکمیلی و پوشش زیبایی دندان

خدمات زیبایی در پوشش های بیمه تکمیلی جای ندارند. اگر به دنبال خدمات ایمپلنت یا جراحی زیبایی دندان هستید؛ دو راه وجود دارد :

یا باید هزینه های مربوط به آن را به صورت آزاد پرداخت نمایید یا

یا بهتر است از دندان های خود به خوبی مراقبت کنید و آن ها را سالم نگه دارید.

بیمه تکمیلی دندانپزشکی تامین اجتماعی

بهترین بیمه دندانپزشکی، بیمه تکمیلی دندانپزشکی تامین اجتماعی است. شما می توانید برای ثبت نام این بیمه با مراجعه به یکی از کارگزاری های بیمه تامین اجتماعی اقدام به ثبت نام بیمه دندانپزشکی کنید. برای این مهم می بایست مدارک لازم از جمله مدارک شناسایی و قطعه عکس را به همراه خود داشته باشید. پس از پر کردن فرم ثبت نام بیمه دندانپزشکی، اقدامات لازم برای داشتن این بیمه را صورت بخشید.

چگونه از خدمات بیمه تکمیلی دندان پزشکی سازمان تامین اجتماعی استفاده کنیم؟

بیمه تکمیلی دندان پزشکی تامین اجتماعی همانند سایر شرکت های بیمه‌ای ارائه دهنده بیمه تکمیلی از تمامی هزینه ها به جز ایمپلنت و زیبایی دندان ها را پوشش می‌دهد. در صورتی که دندان های شما پوسیده است یا پیش از پوسیدگی و خراب شدن دندان های خود و تحمل دردهای بسیار مزمن دندان نسبت به ثبت نام بیمه تکمیلی دندانپزشکی تامین اجتماعی اقدام کنید.

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز