امروز : چهارشنبه ۰۹ خرداد ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

بندر ترکمن-ترکمن نیوز- سرپرست فرمانداری ترکمن گفت: در بخش خود مراقبتی سعی بر این است که در هر خانواده یک سفیر سلامت را داشته باشیم تا بتوان با استفاده از ظرفیت این سفیران سلامت، مفاهیم بهداشتی به خانواده ها انتقال داده شود.

hamayesht 25d 300x225 - با استفاده از ظرفیت سفیران سلامت، مفاهیم بهداشتی به خانواده ها انتقال داده شود

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن نیوز،  به نقل روابط عمومی فرمانداری شهرستان ترکمن؛ الیاس هیوه چی سرپرست فرمانداری در همایش بزرگ سفیران سلامت شهرستان ترکمن با اشاره به تاثیر فعالیت های شبکه بهداشت و درمان بر سلامت مردم گفت: وزارت بهداشت متولی 25 درصد سلامت و مابقی ۷۵ درصد به سایر ارگانهای توسعه بر میگردد که به این حوزه کمک کنند.
وی همچنین در خصوص خودمراقبتی اظهار داشت: موضوع خودمراقبتی بسیار مهم است وبرای رسیدن به اهداف این طرح بایستی فرهنگ سازی شود وهمه باید کمک کنیم که خودمراقبتی بعنوان یک رسالت توسط همه نهادها پیگیری گردد چرا که الگوی بیماری های جامعه تغییر کرده ما دوران گذار از بیماری های واگیر به بیماری های غیرواگیر را تجربه کردیم و اکنون در موقعیتی هستیم که باید بیماری های غیرواگیر را کنترل کنیم.
عارف نیا معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان و رئیس مرکز بهداشت استان با اشاره به اجرای برنامه پویش درشهرستان های ترکمن وگنبد کاووس گفت: این برنامه ها از15دی ماه تحت عنوان پویش سلامت وهفته بسیج ملی تغذیه آغازشده است.
وی اطلاع رسانی در قالب پیشگیری ازبیماریهای غیرواگیر، حوادث و بیماریهایی که بعنوان عوامل مرگ و میر بشمارمی آیند را از اهداف این برنامه ها دانست و افزود: دربحث بیماریهای غیرواگیر تاکید بر کاهش مصرف نمک، و پیشگیری از پرخوری و چاقی و کنترل فشارخون با رژیم های فیبری است.
وی در پایان توصیه نمود که مردم حداقل روزی 30 دقیقه ورزش کنند و در روز5 وعده سبزیجات و میوه جات مصرف نمایند و از آوردن نمک به سر سفره پرهیزکرده و کم خوری را در دستورکار قرار دهند.

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز