امروز : چهارشنبه ۰۲ خرداد ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    16991

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    10:13 | ۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۷

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

golestanema35 300x200 - باور ملی حلقه مفقوده حمایت از کالای ایرانیحمایت کالای ایرانی-ترکمن نیوز-باور ملی و حمایت عملی مسئولین قوای سه گانه از سرمایه انسانی در داخل کشور و تغییر نگاه از دروازه های ورودی گمرک به دستان توانمند جوان ایرانی، می تواند مسیر دشوار رشد اقتصادی را هموار سازد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران ابراهیم احمدی نوشت: «حمایت از کالای ایرانی»، این شعاری بود که رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیام نوروزی برای سال ۹۷ اعلام فرمودند. در سال های گذشته نیز ایشان بر حمایت از تولید، کار و سرمایه ایرانی در راستای تفکر جهادی تاکید داشتند، اما به دلایل مختلف این امر مهم به نتایج مطلوب نرسید و عده ای که باید در اجرای این راهبرد ملی گام های موثرتری بر می داشتند، در شعار و ابلاغ ماندند.

حال با این شعار، علاوه بر مسئولین، آحاد ملت نیز مورد خطاب قرار گرفتند تا با حمایت از تولیدات فرزندان این سرزمین، چرخ اقتصاد و زندگی ایرانی به حرکت درآید.

باور ملی و حمایت عملی مسئولین قوای سه گانه از سرمایه انسانی در داخل کشور، می تواند مسیر دشوار رشد اقتصادی را هموار سازد، به شرط آنکه نگاه از دروازه های ورودی گمرک به دستان توانمند جوان ایرانی تغییر کند. جوانانی که هرجا عرصه کار و جهاد فراهم شد، تعجب جهانیان را برانگیختند.

البته باید به این هم اشاره کرد که مردم در خرید کالای ایرانی مطالبه کیفیت کنند تا مجال سوء استفاده از فرصت طلبان در عرصه اقتصادی گرفته شود و با فراهم کردن زمینه رقابت در اقتصاد، انحصار بعضی از کالاهای بی کیفیت هم خاتمه یافته و تولید کننده نیز با حمایت نظام تصمیم گیرنده، به دنبال تولید جنس با کیفیت و قابل رقابت باشد.

فرهنگ سازی یکی دیگر از جنبه های عملی شدن این شعار است، که این مهم بر دوش همه ارکان نظام بخصوص دولت، مجلس با ارائه لوایح و طرح های راه گشا و همچنین سازمان ها و نهادهای مختلف فرهنگی و اجتماعی است. حوزه ها، دانشگاه ها، مدارس، ائمه جمعه و جماعات و نهادهای مردمی نیز می توانند در این گام بلند استقلال موثر باشند.

در آخر همان گونه که رهبر فرزانه انقلاب تاکید داشتند، شعارهای هرسال، نمایشی و تشریفاتی نیست و طبعاً همه ی مشکلات را حل نمی کند، بلکه انگشت اشاره ای است که راه و روش را نشان می دهد. بنابراین همه مسئولین فارغ از شعار زدگی باید با توجه به اهداف بلندکشور، حرکتی جهادی در راستای عملی شدن این شعار راهبردی و مهم امسال داشته باشند.

خبرگذاری زین نامه

https://t.me/ITNAnews

لینک عضویت در کانال

 

 

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز