سیب زمینی گلستان 300x225 - باز نشدن مرز ترکمنستان بازار سیب زمینی گلستان را بی رمق کردترکمن نیوز:  نایب رییس اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی گرگان گفت: باز نشدن مرز ترکمنستان، امکان افزایش قیمت و توسعه صادرات سیب زمینی را از استان گلستان را گرفته و بازار این محصول بی رمق شده است.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی صنایع و معادن شهرستان گرگان، امیر یوسفی اظهار کرد: امسال به علت بسته بودن مرز ترکمنستان، نتوانستیم از استان گلستان به این کشور صادرات سیب زمینی داشته باشیم و همین امر بی رمقی بازار سیب زمینی را به دنبال داشت.

وی افزود: انتظار داریم با رایزنی هایی که انجام می شود، صادرات سیب زمینی کشاورزان گلستانی را با کشتی توسعه دهیم که باقیمانده این محصول با قیمت بیشتری برداشت شود.

یوسفی با اشاره به اینکه در حال حاضر، در زمان پیک برداشت سیب زمینی در استان قرار داریم، اضافه کرد: متاسفانه شاهد قیمت پایین این محصول در بازار هستیم و با عنایت به گرمای هوا، برداشت را نمی توان به تاخیر انداخت و می بایست برای رونق بازار فکری کرد.

وی با بیان اینکه، نزدیک به ۸۰ درصد سیب زمینی استان تابه حال برداشت شده است، گفت: همکاری و تعامل در حمل و نقل داخلی نیز بر رونق بازار نقش مهمی دارد که در این زمینه باید اقدام فوری انجام شود.

 

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۹:۵۴

۰۲ تیر ۱۳۹۹

کد خبر :

77549

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک