16 300x206 - بازگشت بخشی از مالیات کارآفرینان ازبک با هدف بهبود شرایطترکمن نیوز:  رئیس جمهور ازبکستان گفت: اقتصاد قوی و ایجاد محیط مناسب برای صنایع کوچک و کارآفرینی تنها راه خروج از شرایط کنونی است.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ شوکت میرضیایف در نشستی گفت: هم اکنون با اقتصاد قوی و ایجاد محیط مناسب برای صنایع کوچک و کارآفرینی تنها راه خروج از پاندمی است.

رئیس جمهور ازبکستان افزود: با وجود وضعیت سخت کنونی اقدامات لازم برای حمایت از صنایع کوچک انجام می‌شود.

میرضیایف اظهار داشت: از کارآفرینان ثبت شده در سال گذشته میلادی ۲۳ هزار نفر یا ۲۴ درصد از کل تعداد آنها امروز فعالیت نمی‌کنند. به این دلیل برای کارآفرینان باید شرایط مناسب ایجاد و مسائل مربوط به برق، گاز، آب ، زیربناهای جاده‌ای و وام حل و فصل شود.

رئیس جمهور ازبکستان خاطرنشان کرد: علاوه بر این، از اول جولای سال جاری میلادی نخستین بار سازوکار بازگرداندن بخشی از مالیات بر درآمد کارآفرینان اجرایی شده است. این نوآوری برای آنها فقط در ۳ ماهه سوم سال جاری میلادی امکان صرفه جویی ۶۸ میلیون و ۷۴۲ هزار دلار را فراهم می‌کند.

میرضیایف همچنین با اشاره به اقداماتی مبنی بر کاهش فقر بر ضرورت ایجاد فرصت شغلی برای ۲۵۷ هزار نفر خانواده کم بضاعت و ارائه وام به ۳۷ هزار خانواده در چارچوب برنامه کارآفرینی خانوادگی تاکید کرد.

 

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۶:۳۷

۱۹ تیر ۱۳۹۹

کد خبر :

78725

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک