امروز : سه شنبه ۰۱ خرداد ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

ریگی مالک اوسین بولت قهرمان 300x202 - بازگشت «اوسین بولت» اسطوره ترکمنصحرا با کسب قهرمانی به کورس گنبدکاووس+فیلمترکمن نیوز: «اوسین بولت قهرمان» اسطوره مسابقات اسبدوانی ترکمنصحرا امروز در سیزدهمین هفته کورس زمستانه گنبدکاووس با کسب قهرمانی در کورس چهارم شور و نشاط وصف ناشدنی را برای هواداران این ورزش به ارمغان آورد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  عبدالعزیز ریگی مالک «اوسین بولت» در گفت‌و‌گوی اختصاصی با خبرنگار ترکمن نیوز اظهارداشت: مسابقات اسبدوانی فصلهای پاییز و زمستان گنبدکاووس در سطح بسیار بالایی درحال برگزاری است اگرچه کاستی‌هایی نیز احساس می‌شود که با همت مسئولین رفع خواهد شد.

وی افزود: به عنوان مالک اوسین بولت خوشحالم، با الطاف خداوند اوسینی که محبوب مردم ترکمن‌صحراست دوباره به میادین اسبدوانی بازگرداندیم.

ریگی در خصوص شناسنامه اسب اوسین بولت بیان داشت: طبق بررسی‌هایی که انجام دادم این اسب در روستای سیجوال بدنیا آمده است و پس از یازده عنوان قهرمانی به مالک دیگری واگذار شده است و به هرنحوی که از آن اطلاعی از آن ندارم از میادین مسابقات خارج شده است.

بولت قهرمان 1 300x202 - بازگشت «اوسین بولت» اسطوره ترکمنصحرا با کسب قهرمانی به کورس گنبدکاووس+فیلم

وی افزود: بعد از مشورت و معرفی یکی از دوستانم به نام رضا کمالی و بررسی پیشینه درخشان این اسب را که اسطوره ترکمن‌صحراست برای خودم گرفتم.

عبدالعزیز ریگی ادامه داد: مردم ترکمن‌صحرا دوست داشتند اوسین بولت در این منطقه بماند برای همین اوسین را در اینجا نگه‌داشتیم تا اینکه مربی این اسب گفت که به مسابقات کورس باز می گردانم و خداوند توفیق داد که اوسین بولت به میادین بازگشت و دوباره مقام قهرمانی را تصاحب کرد.

وی در پایان گفت: اوسین بولت اکنون هفت ساله است و من حدود ۶ ماه است که آن را خریداری کرده‌ام و امروز برای پانزدهمین بار توانست عنوان قهرمانی را کسب کند.

گزارش و مصاحبه از: یاشار نیازی

*

*

*

فیلم کورس چهارم از مسابقات اسبدوانی هفته سیزدهم فصل زمستان گنبدکاووس و قهرمانی «اوسین بولت» در این کورس

*

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز