لطف آباد - بازگشایی دومین مسیر جاده‌ای ایران با ترکمنستانترکمن نیوز:  مرز تجاری “لطف آباد” خراسان رضوی با ترکمنستان، پس از ۹ماه، به صورت محدود بازگشایی شد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛به نقل گمرک ایران، سید روح اله لطیفی، سخنگوی گمرک اظهار داشت: مرز لطف آباد خراسان رضوی، که پس از شیوع بیماری کووید ۱۹، از سوی ترکمنستان به روی کامیون ها بسته شده بود، یازدهم آذرماه به صورت ترانشیپ منت و با جابجایی و تغییر کشنده در این مرز، بازگشایی می شود.

وی افزود: در حال حاضر در دو مرز سرخس خراسان رضوی  و اینچه برون استان گلستان، تبادل کالا به صورت ریلی ودر  مرز سرخس همزمان  با مسیر ریلی، جاده ای نیز به صورت محدود فعال است  که با بازگشایی مرز لطف آباد، سه مرز از چهار  مرز کشورمان با ترکمنستان فعال خواهد شد.

سخنگوی گمرک تصریح کرد: با کاهش تردد کامیون های تجاری با رویه های واردات، صادرات و ترانزیت از مرزهای چهار گانه با ترکمنستان، با هماهنگی دستگاههای مرتبط با تجارت خارجی و دستگاه دیپلماسی  با ترکمنستان شاهد افزایش تبادل کالا از مسیر ریلی بودیم و دو کریدور جایگزین کتای و ایران، افغانستان و ازبکستان نیز در این مدت فعال شده است.

وی افزود: راه اندازی مسیر دریایی از بندر “امیرآباد” مازندران با شناورهای رو رو، از دیگر اقدامات انجام شده ای است تا  تجارت کشور به آسیای میانه و روسیه متوقف نشود که از چند روز گذشته این مسیر فعال شده است.

لطیفی در پایان گفت: با درخواست عشق آباد ، بازگشایی محدود مرز لطف آباد پیگیری شد و از امروز، ده کامیون با جابجایی کشنده، می توانند محموله های تجاری خود را به مقصد ترکمنستان، یا ترانزیت از مسیر ترکمنستان به مقصد منتقل کنند.

 

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۵:۲۳

۱۱ آذر ۱۳۹۹

کد خبر :

86339

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک