نوادگان مختومقلی فراغی 300x300 - بازدید سرپرست نمایندگی اداره میراث فرهنگی مراوه تپه از کتابخانه نوادگان مختومقلی فراغیترکمن نیوز:  سرپرست نمایندگی اداره میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی شهرستان مراوه تپه از کتابخانه نوادگان مختومقلی فراغی بازدید کردو
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  عطابردی خانی در این بازدید گفت: این کتاب‌ها که قدمت بعضی از آنها به ۷ قرن می‌رسد، خود میراثی ارزشمند می‌باشد.

وی ضمن قدردانی از بیت مرحوم حاجی آتا ایشان محمدی افزود: حفظ این کتاب‌ها که گنجینه‌ای ارزشمند می‌باشد کاری ستودنی و نیازمند مکانی مناسب دارای تهویه هوا برای جلوگیری از رطوبت می‌باشدُ چون مکان فعلی اتاقی قدیمی و کاه گلی بوده و مناسب نگهداری این آثار ارزشمند نمی‌باشد.

لازم به ذکر است: این کتاب‌ها در زمان حیات مرحوم آنّا قربان آخوند، ششمین نواده مختومقلی فراغی جمع آوری گردیده و توسط نظرمامد ایشان به این مکان منتقل و تا دو دهه پیش توسط مرحوم حاجی آتا ایشان محمدی نگهداری می‌شد.

درحال حاضر نیز این کتابخانه توسط حاجی آوه ایشان محمدی هشتمین نواده مختومقلی فراغی اداره می‌شود.

کتابهای نحو و صرف ، تفسیر حسینی، تفسیرکبیر، با بیش از یک قرن قدمت ، روح البیان با بیش از دو قرن قدمت، قرآن زر نویس با بیش از ۳ قرن قدمت و خزانه المفتیح با ۷ قرن قدمت و دیگر کتب ارزشمند، زینت بخش این مکان معنوی می‌باشد.‌

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۸:۲۳

۲۸ مهر ۱۳۹۹

کد خبر :

84495

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک