گنبدکاوس 300x200 - بازدید استاندار گلستان از کانال انحراف سیلاب بند ولی در شهرستان گنبدکاوسترکمن نیوز:  استاندار گلستان به همراه مدیر عامل شرکت آب منطقه ای و فرماندار ویژه شهرستان گنبدکاووس از کانال انحراف سیلاب بند ولی در مجاورت روستای دیگچه بازدید کرد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ در این بازدید که به منظور اطلاع از وضعیت پیشرفت پروژه بند ولی انجام شد، استاندار گلستان نسبت به تسریع در انجام پروژه دستورات لازم را صادر نمود.

حق شناس تصریح کرد: کانال به گونه ای ساخته شود که آب بندان های مسیر از حیز انتفاع خارج نشوند، حداقل مساحت ممکن از مرتع مجاور روستا تصرف شود و عملیات اجرایی نیز به گونه ای باشد که آببندانهای پرورش ماهی مجاور کانال توان آبگیری داشته باشند.
مدیر عامل شرکت آب منطقه ای استان نیز در این بازدید، ضمن ارایه توضیحات درخصوص این پروژه گفت: کانال بندولی که عملیات اضطراری احداث آن در بحبوحه سیل سال قبل آغاز شد، به طول ۱۴ کیلومتر بین رودخانه گرگانرود و حوضه اترک و با هدف انحراف سیلاب این رودخانه احداث می شود و هم اکنون نیز شرکت آب منطقه ای با پیمانکاری قرارگاه خاتم الانبیاء (شرکت سپاسد) در حال اجرای بخشی از عملیات تکمیلی این کانال انحرافی است.
مهندس سید محسن حسینی افزود: با احداث و تکمیل این کانال که حدود ۱۰۰ میلیارد تومان برآورد هزینه شده است، می توان در زمان سیلاب های بزرگ با انحراف ۲۰۰ متر مکعب آب از رودخانه گرگانرود به حوضه اترک، مانع ورود سیلاب به شهر آق قلا و روستاهای مجاور گرگانرود شد.
انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۱:۴۳

۱۸ مهر ۱۳۹۹

کد خبر :

84041

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک