امروز : جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

حسنقلی 300x200 - بازارچه مرزی حسنقلی با کوموش‌دفه در آینده نزدیک بازگشایی می‌شودترکمن نیوز:  نماینده مردم شهرستان های کردکوی،بندرگز و بندرترکمن در مجلس گفت: کشور ترکمنستان با احداث بازارچه مرزی حسنقلی با کوموش‌دفه موافقت کرده که منافع ایجاد بازارچه دراین منطقه برای طرف ایرانی بیشتر است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  عبدالجلال ایری درگفت وگو با ایلنا اظهارکرد: قرار بود فاز دوم توسعه ۶ هزار هکتاری سایت میگوی گمیشان توسط شرکت شهرک های کشاورزی با اعتبار هزار و۵۰۰ میلیارد تومان اجرا شود که تا به امروز این‌امر محقق نشده است.

وی ادامه داد: با اجرا شدن این پروژه 2 هزار شغل مستقیم و دو برابر آن شغل غیرمستقیم در استان ایجاد می‌شود که جزو پروژهای اثرگذار کشور است.

وی بیان کرد: آب‌های شور و لب‌شور ظرفیتی بلااستفاده در استان است که می توانیم از آب دریا برای کشت زمین های شور استفاده کنیم.۵۰۰ هزار هکتار از اراضی شهرستان گمیشان می توان کشت شور ورزی انجام داد که منبع درآمدی برای مردم این منطقه است.

ایری بیان کرد: پیگیر مباحث گردشگری جزیره آشوراده،آبندان کردکوی، منطقه کوهستانی درازنو،دریای ترکمن و بندرگز هستیم.توجه اساسی به صنعت گردشگری به بهبود وضعیت اشتغال،اقتصاد رونق بازار می شود.

وی تصریح کرد: برای فراهم کردن زیرساخت های لازم درحوزه گردشگری باید از ظرفیت سرمایه گذار داخلی و خارجی استفاده کرد وباید تلاش کنیم منطقه غرب گلستان به یکی از مقاصد اصلی سفر تبدیل کنیم.

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز