امروز : جمعه ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۰۶,۴۸۰

ریال

|

دمای هوای شهر

باجگیران 300x209 - بازارچه باجگیران در مرز ترکمنستان همچنان بسته استترکمن نیوز:  مدیر بازارچه های مرزی خراسان رضوی گفت: فعالیت بازارچه باجگیران در مرز بین این استان و ترکمنستان همچنان متوقف است و تا زمان بهتر شدن وضعیت شیوع کرونا رفت و آمد در آن انجام نمی‌شود.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  هادی حقیقی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران افزود: از زمان شیوع کرونا به دلیل سختگیریهای کشور ترکمنستان فعالیت بازارچه باجگیران در استان خراسان رضوی به حالت تعلیق درآمده و این وضعیت تا زمانی که کشور ترکمنستان در حوزه کرونا به شرایط مطلوب برسد، ادامه خواهد داشت.

وی ادامه داد: دلیل ترکمنستان در این زمینه این است که بازارچه محل رفت و آمد افراد نیز هست و فقط کالا تبادل نمی‌شود، از سوی دیگر روزانه ۱۰۰ تا ۱۵۰ تبعه ترکمنستان وارد بازارچه می‌شوند و کالا خریداری می‌کنند.

مدیر بازارچه های مرزی خراسان رضوی گفت: ترکمنستان تلاش می‌کند ارتباطات مردم کشورش با سایر نقاط به دلیل شرایط ویژه شیوع کرونا، تحت کنترل باشد و تا زمانی که شرایط در ترکمنستان از این نظر به درجه اطمینان بخش نرسد، امکان فعالیت بازارچه باجگیران میسر نیست.

باجگیران شهری در بخش باجگیران شهرستان قوچان استان خراسان رضوی و نقطهٔ صفر مرزی بین ایران و ترکمنستان است.

بازارچه باجگیران ایران با بازارچه گودان در ترکمنستان به صورت مشترک و قرینه دارای غرفه ها و سطح دسترسی یکسان هستند و امکانات به نسبت مطلوبی در این بازارچه وجود دارد که آن را در زمره بازارچه های فعال کشور قرار داده است.

ماهیت بازارچه باجگیران به صورت صادراتی و وارداتی می باشد. روزانه گردشگران ترکمن وارد این بازارچه می ‌شوند و به خرید کالاهای صادراتی از قبیل فرش، موکت، پلاستیک، کفش، پارچه و مصنوعات فلزی می پردازند.

حجم صادرات کالا ار بازارچه مرزی باجگیران چند برابر واردات آن است. عمده کالاهای صادراتی بازارچه باجگیران را ۱۲ قلم جنس از جمله کفش، منسوجات، فرش و موکت و عمده کالاهای وارداتی آن را مواد اولیه مانند پارچه تشکیل می دهد.

در بازارچه باجگیران ترکمنها مجاز هستند ۶ قلم کالای خاص همراه با معافیت گمرکی در طول سال وارد ایران کنند که میزان آن ناچیز است. کالاهای ترکمنی شامل پارچه جین، پارچه نخی، پارچه متقال، روفرشی، روتختی و پتوی مسافرتی است.

 

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

هیتر رستورانی گوشی طرح هیتر گلخانه Most popular crypto channel
بالا
ترکمن نیوز